Twoje CV na T-shircie?

O nietypowych sposobach poszukiwania pracodawcy pisaliśmy już wiele. Niekiedy okazują się one niezwykle skuteczne, innym razem zabierają sporo czasu, ale i tak działają, czasem też – mimo usilnych starań nie udaje się znaleźć pracy. W przypadku Larry’ego Dinsmore’a poszukiwanie pracy przez 18 miesięcy i pomysł zrodzony z frustracji bycia bezrobotnym okazał się być…pomysłem na własny biznes. A co robi Larry? Umieszcza CV osób poszukujących pracy na koszulkach, zwiększając tym samym ich szansę znalezienie pracy. Kto wie, może Twój przyszły szef stanie dziś za tobą w kolejce w hipermarkecie?

Damn, I need a job!! (Cholera, potrzebuję roboty !!) to hasło przewodnie umieszczane na plecach koszulki. Z przodu umieszczony jest krótki opis jej właściciela. Czy to działa? Larry nie prowadzi statystyk, ale kiedy sam chodził w takiej koszulce po mieście, sporo osób zatrzymywało go aby życzyć mu powodzenia i powiedzieć kilka miłych słów. Pracy z tego nie było, ale Larry twierdzi że otrzymał sporo pozytywnych emocji i wsparcia od zupełnie obcych osób. Teraz, LArry sprzedaje koszulki w cenie 35$ za sztukę.

Jak wygląda przykładowy napis na koszulce? Nie jest to zwykłe CV opatrzone datami, ale coś w rodzaju listu motywacyjnego.
„Witam
Mam 14 lat doświadczenie w Działach Sprzedaży. Pracowałem jako Przedstawiciel Handlowy i Kierownik Działu w firmach z branży FMCG i komputerowej. Ukończyłem sporo kursów i szkoleń rozwijając swoje miękkie kompetencje. W trakcie pracy skutecznie rozwijałem siatkę sprzedaży i zwiększałem obroty firm dla których pracowałem. Znam biegle angielski. Obecnie poszukują nowego pracodawcy.
Dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie mojej koszulki. A jeśli zna Pan miejsce w którym mógłbym wykorzystać moje umiejętności, proszę nie wahać się i powiedzieć mi to”.

Napisy umieszczane są niekiedy z tyłu, aby każdy mógł swobodnie przeczytać Twój list stojąc za Tobą w kolejce.
I co? Zdecydowalibyście się na taki krok?