Bardzo dziwaczne pytania rekrutacyjne

zdziwienie Bardzo dziwaczne pytania rekrutacyjneJak co roku, serwis Glassdoor.com zebrał od kandydatów informacje o najbardziej dziwnych i nietypowych pytaniach i zadaniach rekrutacyjnych z którymi spotkali się na rekrutacjach. Kreatywność osób sprawdzających kompetencje kandydatów rzeczywiście jest niezmierzona. Zobaczcie na jakie pytania trafiali kandydaci (i przy okazji sprawdźcie, jak sami byście na nie odpowiedzieli). Oto 17 najciekawszych:

 1. Jak wielu ludzi korzysta z Facebooka w piątkowe popołudnie o 14.30  w San Francisco pyta Google (na stanowisko accounta)
 2. Zabawiaj mnie przez 5 minut – ja nic nie będę mówić – rekruter poprosił kandydata do udziału w programie rozwoju kadry managerskiej w Acosta.
 3. Gdyby Niemcy byli najwyższymi ludźmi na świecie, to jakbyś to udowodnił? (stanowisko marketing managera w Hewlett-Packard)
 4. Co myślisz o krasnalach ogrodowych? (pyta kandydata rekruter firmy Trader Joe) (czyżby rekruter kochał zwergi ogrodowe?)
 5. Czy Twoja średnia ze studiów odzwierciedla Twój rzeczywisty potencjał? (Advisory Board – stanowisko asystent stratega) (tak, ale nie odzwierciedla rzeczywistego wynagrodzenia…)
 6. Czy Mahatma Ghandi byłby dobrym inżynierem oprogramowania? (Deloitte – asystent analityka) (nie gorszym niż Jan Paweł II)
 7. Czy wolałbyś być najlepszym pracownikiem w zespole, w którym wszyscy koledzy by cię niecierpieli, czy 15 z kolei pracownikiem, ale wszyscy by cię lubili? (ADP – kandydat na stanowisko sprzedawcy) (ja tam wolałabym być tym, który najlepiej zarabia)
 8. Jak wyleczyłbyś problem głodu na świecie (Amazon, programista) (myślę że odpowiedź „napalm i zaorać” nie spotkałaby się z entuzjazmem…)
 9. Pokój, biurko czy samochód – co sprzątasz jako pierwsze? (Pinkberry – kierownik zmiany) (zależy od tego jaki gosposia ma humor, nieprawdaż?)
 10. Czy życie cię fascynuje? (Ernst&Young – analityk podatkowy) (czy właściwą odpowiedzią było, że „fascynują mnie podatki i śmierć? Jedyne dwie pewne rzeczy w życiu?)
 11. Masz 20 żarówek. Żarówki tłuką się na określonej wysokości. Budynek ma 100 pięter – jak ustalisz na którym piętrze żarówki się niszczą? (Qualcomm – inżynier) (dajcie pomysł, bo ja nie mam)
 12. Jak wsadziłbyś słonia do zamrażarki? (Horizon Group Properties – kandydat do obsługi klienta) (a nie prościej zamrażarkę do słonia?)
 13. Masz bukiet kwiatów. Wszystkie oprócz dwóch to róże, wszystkie oprócz dwóch to stokrotki i wszystkie oprócz dwóch to tulipany – ile kwiatów ma bukiet? (Epic Systems – projekt manager) (czyżby całe trzy ? To nieładny bukiet…)
 14. Gdybyś mógł być superbohaterem, jaką moc chciałbyś mieć? (no i jakie macie pomysły? Władca żywiołów? Niewidzialność? )
 15. Którym programem Microsoft Office byłbyś? (Summit Racing Equipment – kandydat do ecommerce. Ja Excelem ,a Wy? )
 16. Co Pan myśli o tych pajacach z sejmu? (Consolidated Electrical,stanowisko trenera) – w Polsce takie pytanie mogłoby być dać naprawdę wiele ciekawych odpowiedzi…
 17. Na jak wiele sposobów jesteś w stanie sprawić, by woda z jeziora u stóp góry była dostępna na górze? (jako psycholog ma jeden sposób – jak woda będzie gotowa, to sama wlezie na górę)

Zachęcam do odpowiedzi w komentarzach

źródło:bizjournals.com

Dodaj komentarz

10 komentarzy to “Bardzo dziwaczne pytania rekrutacyjne”

 1. dstr napisał(a):

  11? Metodą dziel i zwyciężaj. Zawsze dzielimy liczbę liczbę pięter na dwa równe przedziały i rzucamy żarówkę z najwyższego piętra w danym przedziale. Następnie jako kolejny przedział bierzemy przedział w którym znajduje się numer najniższego piętra w którym rozbiła się żarówka. Wybierzmy pesymistyczny scenariusz, żarówki zawsze się tłuką.
  numery pieter z których rzucamy żarówkę || liczba użytych żarówek
  50, 100 || 2
  25, 49 || 2 //49 piętro bo na 50 się rozbiła
  12, 24 || 2
  6, 11 || 2
  3, 5 || 2
  1, 2 || 1

  Jeśli to było pytanie dla inżyniera informatyka to strasznie łatwe ;p.

  • Tener napisał(a):

   Algorytm poprawny, ale nazywa się on przeszukiwaniem binarnym. W metodach typu „dziel i zwyciężaj” następuje etap podziału problemu na prostsze podproblemy a następnie scalenie. Wikipedia wyjaśni różnicę…

   • dstr napisał(a):

    „Dziel i zwyciężaj” to pewna idea, natomiast przeszukiwanie binarne to już dokładna implementacja tej idei (algorytm).

    btw. pierwsze słowa definicji przeszukiwania binarnego (Wikipedia):
    „Wyszukiwanie binarne jest algorytmem opierającym się na metodzie dziel i zwyciężaj.”

 2. Tener napisał(a):

  > Masz 20 żarówek. Żarówki tłuką się na określonej wysokości. Budynek ma 100 pięter – jak
  > ustalisz na którym piętrze żarówki się niszczą? (Qualcomm – inżynier) (dajcie pomysł, bo ja nie mam)

  Proste pytanie, o ile zada się je poprawnie:
  1. Zrzucamy z wybranego piętra i sprawdzamy czy się stłucze
  2. Wszystkie żarówki mają taką samą wytrzymałość

  Nie bardzo wiem po co aż 20 żarówek – powinno wystarczyć 7 czy 8.

  • Andrzej napisał(a):

   > Nie bardzo wiem po co aż 20 żarówek – powinno wystarczyć 7 czy 8.

   🙂

   Nie bardzo wiem po co 7 czy 8 żarówek – wystarczy JEDNA!!

   Wchodzę na 1 piętro i rzucam, jak się stłucze to wytrzymałość=0, jak nie to idę na dół zabieram żarówkę i rzucam z 2 piętra, jak się stłucze to wytrzymałość=1… itd.

 3. Tener napisał(a):

  > Masz bukiet kwiatów. Wszystkie oprócz dwóch to róże, wszystkie oprócz dwóch to stokrotki
  > wszystkie oprócz dwóch to tulipany – ile kwiatów ma bukiet? (Epic Systems – projekt manager)
  > (czyżby całe trzy ? To nieładny bukiet…)

  Może być też bukiet z dwóch kwiatów dowolnego gatunku poza wymienionymi. Bukiet złożony z dwóch żonkili spełnia warunki.

 4. elv napisał(a):

  Gdybym mogła być superbohaterką, wybrałabym te ich dłuuugie nogi…

 5. bucu napisał(a):

  wyrzucam 20 zarowek z 100 pietra i ustalam ze na 100 sie tłuka.

 6. to proste napisał(a):

  8. napalm jest zbyt drogim kosztem , a oranie też kosztuje i po napalmie będzie zbędne , czyli koszta przewyższą dożywianie . Mój pomysł to nie walczyć z głodem , sam zdechnie z głodu.

 7. to proste napisał(a):

  14. superbohater??? – chciałbym być redaktorem naczelnym tvn