Podwójne Wyzwanie podczas Cappadocia Ultra Trail w Turcji

Już 20 października Marek Jurkiewicz, General Manager InfoPraca.pl, zmierzy się z podwójnym wyzwaniem – sportowym i społecznym, na szlaku Salomon Cappadocia Ultra Trail w Turcji. 

Podwójne Wyzwanie to pierwsze w kraju przedsięwzięcie typu venture philantropy, założone przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, a zainicjowane przez Koalicję Prezesi-wolontariusze.  Skupia bohaterów realizujących niecodzienne wyzwania, środowisko biznesu i projekty społeczne.

Salomon Cappadocia Ultra Trail

Historia tego maratonu sięga 2014 r. Na początku przyciągał przede wszystkim tureckich biegaczy, ale szybko zdobył międzynarodową popularność. Do tegorocznej edycji zgłosiło się niemal 1000 zawodników z 70 krajów. Wśród nich jest Marek Jurkiewicz, który na tak długim dystansie debiutuje. Do pokonania jest 120 km niezwykle wymagającej trasy w Goreme National Park, o różnicy wysokości 3730 metrów. Trzeba się zmieścić w 24 godzinach, pamiętając o kontrolnych punktach pomiaru czasu. Całość pokonuje się z kijkami i plecakiem, mając ze sobą cały niezbędny ekwipunek.

Wspieramy wyzwanie

Marek Jurkiewicz, w ramach akcji #BiegneZMarkiem dołącza do Marka Rybca, Marka Wikiery i Marty Różackiej. Podejmują się wyzwań sportowych, by zbliżyć się do celu, jakim jest zebranie środków na zakup wyposażenia medycznego niezbędnego do wykonywania zabiegów przeciwbólowych w Poradni Leczenia Bólu Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa.
Poradnia Leczenia Bólu jest miejscem niezwykle potrzebnym. Ból pogarsza samopoczucie, przysparza często niewyobrażalnego cierpienia i uniemożliwia tym samym normalne funkcjonowanie. Dziś Hospicjum nie ma niezbędnego sprzętu, by z nim walczyć. Dzięki Bohaterom zaangażowanym w Fundusz Podwójne Wyzwanie, Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa będzie mogła kupić wyposażenie medyczne Poradni Leczenia Bólu, przez co lepiej pomagać swoim podopiecznym. Zyska również stabilność finansową. Rola organizacji – beneficjenta przedsięwzięcia – nie sprowadza się do otrzymania wsparcia finansowego. Wsparcie ma jej pomóc się usamodzielnić i kontynuować swoją działalność, a doradzać w tym procesie mają członkowie koalicji Prezesi-wolontariusze, w ramach wolontariatu kompetencji.

Trzymajmy kciuki podwójnie! Wspierajmy wyzwanie na https://www.podwojnewyzwanie.com/marekjurkiewicz

#BiegneZMarkiem