Zmień pracę na wiosnę w 5 krokach

Dziś kalendarzowy pierwszy dzień wiosny. Tym razem kalendarz zgrał się z aurą, bo jak widać za oknem pogoda całkiem przyzwoita. Wiosna to nowe życie. Jeśli siedzisz właśnie sfrustrowany w swoim biurze to może czas zrobić sobie prezent na wiosnę i też zacząć nowe życie dzięki nowej pracy? Aby to zrobić wystarczy 5 kroków.

Krok 1 – Zidentyfikuj, co chcesz robić

Masz już jakieś doświadczenie zawodowe – odnieś się do niego. Czy to co robisz podoba ci się? A może wprost przeciwnie – szczerze tego nie cierpisz? Zastanów się, czy przeszkadzają ci obowiązki, firma czy szef. Dzięki temu będziesz wiedział, co powinieneś zmienić. Jeśli szef, to wystarczy zmiana firmy, ale jeśli nie lubisz tego co robisz, to powinieneś poszukać nowych możliwości rozwoju.

Krok 2 – Znajdź firmy, które odpowiadają twojemu profilowi poszukiwań.

W przypadku dużych firm, wysłanie CV z własnej inicjatywy nie zawsze zadziała (choć może) – duża ilość projektów rekrutacyjnych i przynajmniej kilka osób zajmujących się rekrutacją sprawia, że z reguły nie poświęca się czasu na CV które przyszło bez odpowiedzi na konkretną ofertę i nie zawsze rekruter po kilku tygodniach (kiedy np. wakat się pojawi) będzie o twoim CV pamiętał. W małych firmach to jednak zupełnie inna historia. Napisane pod konkretną firmę CV zrobi wrażenie. I na pewno zostaniesz zapamiętany. Bo ludzie z inicjatywą są mocno poszukiwani.

Krok 3 – Odśwież CV.

Jeśli nie szukałeś pracy przynajmniej 6 miesięcy, to odśwież CV – zobacz co dopisać a co może zostać usunięte.

Krok 4 – Napisz List Motywacyjny „od serca”.

Czyli wyjaśnij jasno co chcesz robić i dlaczego w tej firmie. Pochwal się sukcesami. Stwórz przykuwającą uwagę treść maila.

Krok 5 – wyślij CV.

I czekaj na efekty. Nic nie tracisz (no może kilkadziesiąt minut czasu – choć jeśli zrobisz to zamiast obejrzeć TV gwarantuję, że będziesz czuć się lepiej).