Zarządzaj w lokalnych przedsiębiorstwach

Studenckie Targi Pracy Małych i Średnich Przedsiębiorstw to pierwsza edycja wydarzenia, które ma na celu wymianę informacji pomiędzy lokalnym sektorem MŚP a studentami kierunków związanych z dziennikarstwem, marketingiem i zarządzaniem. Targi odbędą się 28go maja 2014 roku na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej, na Kampusie UJ.

W Krakowie trwa sezon na wszelkiego rodzaju targi pracy. Wielu studentów przychodząc na spotkania z potencjalnym pracodawcą podczas takiego wydarzenia, chce poznać specyfikę pracy w ich firmie. Pomoże im to w wyborze najlepszego dla siebie staż lub praktyki, które będą rozpoczynać zapewne w okresie wakacyjnym. Najlepszym udaje się pozostać w firmie i nadal rozwijać swoje doświadczenie. Z drugiej strony, w takich wydarzeniach uczestniczą absolwenci, którzy mają za sobą pierwsze doświadczenia zawodowe i szukają stałej pracy. Niestety nie każdemu z odwiedzających targi udaje się znaleźć wymarzone stanowisko. Dla jednych problemem jest niewystarczająca znajomość języków obcych, dla innych wymóg zmiany miejsca zamieszkania. Większość firm, będących wystawcami, to korporacje których siedziby nie mieszczą się w Krakowie. Co za tym idzie, nie zawsze wymarzone stanowisko dostępne jest w krakowskim oddziale. Alternatywą dla studentów, którzy wiążą rozwój doświadczenia zawodowego z Krakowem są Studenckie Targi Pracy Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Inicjatorem i pomysłodawcą targów jest Krzysztof Piechota, założyciel start-upu Strefa Pracy i Przedsiębiorczości – “Moim celem jest pokazanie, że praca w MŚP i ich rozwój, dzięki wykorzystaniu wiedzy najlepszych studentów jest wartościowy. Studenci od lokalnych przedsiębiorców mogą się wiele nauczyć np. poprzez wymianę wiedzy na temat zakładania firmy. Mogą liczyć na wsparcie od różnego rodzaju organizacji i mentorów. Chciałbym, aby przedsiębiorcy z sektora MŚP zbliżyli się do środowiska akademickiego oraz studentów i absolwentów.”

Organizatorami, poza Katedrą Turystki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziałem Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, jest Strefa Pracy i Przedsiębiorczości. Firma stawia sobie za cel pokazanie studentom alternatywnej do korporacyjnej ścieżki kariery i ułatwienie kontaktu pomiędzy MŚP a uczelniami i studentami. Na przykład absolwenci kierunku zarządzania w firmach, zatrudniających do 250 pracowników, będą mogą wcielić w życie najnowsze rozwiązania, o których dopiero co uczyli się na zajęciach.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na www.targimsp.pl

Tagi: