Tych trzech kolorów powinieneś unikać podczas rekrutacji

colors-185425_640To, w co jesteś ubrany podczas spotkania rekrutacyjnego, wiele o Tobie mówi. Na podstawie tego, jak wyglądasz, rekruter wyrabia sobie o Tobie opinię. Jakich zatem kolorów lepiej unikać podczas spotkania?

Pomarańczowy

woman-804072_640Choć wesoły, uznawany za najmniej profesjonalny. Z badania CarrerBuilder wynika, że przez 25 proc. pracodawców uznawany za najgorszy wybór podczas spotkania o pracę. Stwarza wrażenie braku profesjonalizmu i braku pewności siebie (a obu tych cech chcesz raczej unikać).

Czerwony

black-1239361_640Kolor walki i ataku. Świetnie nadaje się na randkę, ale niekoniecznie na rozmowę kwalifikacyjną – zwłaszcza, jeśli jesteś kobietą. Twój rozmówca, zamiast skupiać się na tym co mówisz, będzie myślał, jaki masz rozmiar biustonosza. Czerwony zwraca i przyciąga uwagę. Możesz zatem założyć czerwoną bluzkę, jeśli idziesz na stanowisko sprzedawcy, ale tylko wtedy, kiedy czeka cię Assessment Center.

Brązowy

eyes-200327_640W teorii stonowany i bezpieczny, ale również nudny i zwykły. O ile nie jest to głęboka czekolada, brązowy garnitur czy garsonka kojarzy się z osobą pozbawioną inicjatywy, rzemieślnikiem, który jest niechętny zmianom i mało aktywny.

Źródło: cheatsheet.com

Tagi: