Rzuć pracę w korpo i zostań zombie!

rp_zombie.jpgTak zrobił 26 letni Alex Noble, który najwyraźniej dość miał panującej w biurze rutyny. Zamiast „marnować’ życie pracując w finansach postanowił zrobić karierę jako profesjonalne zombie.

Jak zostać zombie? Otóż okazuje się, że trzeba do tego doświadczenia (a nie jak mogoby się wydawać jedynie braku mózgu). Alex ma już pięcioletnie doświadczenie jako zombie,, zdobywane w serialach telewizyjnych,  reklamach oraz w graniu gry video.  Większość tego doświadczenia „zawodowego” nie przyniosła mu profitów, ale w pewnym momencie, Alex zaczął dostawać uposażenie, kiedy zatrudniła go firma Slingshot – producent gry ‘2.8 Hours Later’.

Alexowi tak spodobało się zajęcie ( i jednocześnie okazał się być niezłym zombiakiem), że rzucił prace w korporacji i zaczął pracować na pełen etat jako nocne zombie podczas organizowanych przez firmę eventów. Czy da się z tego żyć? Trudno powiedzieć. Alex jest obecnie jednym z animatorów gry „2.8 Hours Later” – która wzorowana jest na popularnych LARP’ach  i odbywa się każdego roku w kilku miastach w Wielkiej Brytanii. W ramach każdej gry, w której udział bierze minimum 200 osób, trzeba wyszkolić 60 wolontariuszy zombie,  wykonać kilkadziesiąt makijaży dla aktorów oraz wolontariuszy i przygotować całą scenerię. Cóż.. praca na pewno bardziej dynamiczna, niż praca w finansach. Tylko co potem wpisać do CV?

Tagi: