Jak „przejść” przez rozmowę kwalifikacyjną?

rp_odrzucenie-na-rozmowie31-460x30711.jpgWiele osób nie lubi rozmów rekrutacyjnych. Często idealni kandydaci, którzy świetnie sprawdziliby się w danej roli nie radzą sobie z rozmowami i uważają je za wyjątkowo trudne. Rozmowa kwalifikacyjna może jednak być przyjemnym doświadczeniem, o ile tylko uda ci się opanować nerwy i zachować pozytywne nastawienie do siebie i całej sytuacji.

Wywiad rekrutacyjny – zamykanie transakcji

Rozmowa rekrutacyjna to cały proces, który obejmuje nasze ciało i głos: od pierwszego wrażenia, stroju, ekspresji, tonu głosu, mowy ciała, manier aż po budowanie całościowego obrazu naszej osoby w trakcie spotkania.

Liczy się również treść, długość i struktura tego co mówimy. To trochę tak, jak z CV – celem nie jest jedynie dostarczenie odpowiedzi na pytania rekrutera, ale zaprezentowanie się w taki sposób, by pokazać, dlaczego to właśnie Ty powinieneś zostać wybrany.

Jakich wymaga to umiejętności? Przede wszystkim umiejętności opanowania nerwów, pozostania spokojnym, skoncentrowanym i uważnym, by pomimo stresu, emanować pewnością siebie. To zatem, co powinno być dla ciebie ważne i co pozwoli ci „zamknąć” spotkanie z sukcesem to:

O czym jeszcze pamiętać?

Opracowano na podstawie: Graeme Jordan, http://graemejordancv.com/

Tagi: