Praca w której doświadczysz 802.000 cudownych momentów


Ile świetnych chwil przeżyliście w swojej pracy? Jesteście w stanie to policzyć? Nawet jeśli bardzo kochacie swoją pracę, prawdopodobnie nie osiągniecie takiego wyniku jak Andrew Smith.

Andrew wygrał konkurs na pracę marzeń (jeden z tych konkursów, w których po prostu trzeba być fajnym, by przez jakiś czas robić coś niezwykłego i jeszcze dostać za to wynagrodzenie). Jego praca polega na promowaniu New South Wales – stanu w Australii. Nie jest to jednak zwykła promocja – jako, że stan powierzchnia stanu wynosi 802.000 km2 (w zasadzie 809.000 ale nie bądźmy drobiazgowi), jego zadaniem jest przeżycie 802.000 świetnych momentów w tym stanie i uwiecznienie ich na zdjęciach. Ma na to czas do czerwca i dostanie za to 56.000 Funtów.

W ramach stanowiska „Chief Funster”, Andrew jeździł na deskorolce z Tony Hawkiem, jechał bolidem wyścigowym ze słynnym Stigiem z Top Gear, zjeżdżał 91 metrową zjeżdżalnią wodną czy odwiedzał słynny browar w Port Stephensen. Jak na razie udało mu się zgromadzić prawie pół miliona świetnych momentów. Jeszcze sporo zostało. Pytanie jedynie, czy po takim przeżyciu, jakakolwiek praca jest w stanie jeszcze przynosić choć odrobinę radości?

Tagi: