Praca marzeń, w której na pewno nie przytyjesz

Helvellyn(SimonLedingham)Dec2004Weatherline, serwis pogodowy zajmujący się dostarczaniem informacji o pogodzie w English Lake District poszukuje osoby do pracy, której codziennym zadaniem będzie wspinanie się na szczyt Helvellyn – góry o wysokości 950 m n.p.m. położonej w masywie Lake District.

Pracownik serwisu po dotarciu na szczyt ma raportować stan pogody. I musi to robić codziennie. Serwis aktualnie zatrudnia już jedną taką osobę (Jon Bennet wspina się na szczyt od 8 lat), ale ponieważ pogodę raportować trzeba każdego dnia, potrzebny jest zmiennik, który będzie w stanie odciążyć obecnego pracownika. Okres pracy dla nowego zatrudnionego to grudzień – kwiecień. A temperatura na górze to około -16 stopni. Trzeba się zatem wykazać nie lada kondycją i odpornością. Podejście na szczyt nie jest zbyt trudne, ale mimo to, w ostatnich latach zginęło w czasie wejścia kilku śmiałków. Tu znajdziecie polską relację z wejścia na szczyt.

Serwis szuka osoby z doświadczeniem wspinaczkowym, która umie obsługiwać kompas i mapę – do zadań dziennikarza będzie bowiem należało również informowanie użytkowników o trasach i warunkach na dojściu do góry. Z usług serwisu korzysta codziennie koło pół miliona użytkowników.

Pensja? Między £21,394 -£25,240

źródło:telegraph.co.uk

fot.:wikipedia.com

Tagi: