Osobliwe zawody – głaskacz kotów

kotekTak przyjemny tytuł stanowiska pracy oferuje Westgate Ark Centre – klinika zajmująca się pomocą dzikim kotom. Niestety stanowisko pracy nie jest płatne – to oferta dla wolontariuszy.

Westgate Ark Centre zajmuje się chorymi kotami, które trafiają do kliniki chore i niezdolne do samodzielnego życia z powodu choroby. Bardzo często są to koty, które większość swojego życia spędziły na wolności. Nie są udomowione i zanim trafią pod czyjąś opiekę adopcyjną potrzebują socjalizacji, czyli trzeba je nauczyć funkcjonowania przy boku człowieka. Centrum poszukuje zatem wolontariuszy, którzy będą w stanie spędzać z kotami czas i przyzwyczajać je do obecności człowieka. Tak, by po jakimś czasie (koty przebywają w klinice maksymalnie 7 tygodni) można było je dotykać i by nie stanowiły zagrożenia dla nowych właścicieli.
Nie jest to łatwa praca, bo dorosły i nie zsocjalizowany kot niechętnie poddaje się człowiekowi. Przytulaśnych towarzyszy zabaw często nie da się z nich zrobić – przyszłym opiekunom wystarczy jednak by nie gryzły i drapały (za bardzo). Paul Black, założyciel centrum uważa, że milusia nazwa stanowiska, może przyciągnąć do centrum wolontariuszy – co sądzicie? Zadziała?

źródło:independent.co.uk

fot.:Grażyna Suchecka/sxc.hu

Tagi: