Matematyczna formuła na udany wywiad rekrutacyjny?

rp_rekrutacja-komisaj31-460x307.jpgCzy jest złoty środek, który pozwala przejść pozytywnie rozmowę kwalifikacyjną? Według Huffington Post jest! I można zapisać go formułą matematyczną.

Żartobliwie, ale nie z pewną dozą prawdziwości, Huffington Post publikuje regułę matematyczną, którą powinna osoba rekrutowana stosować w trakcie wywiadu rekrutacyjnego. Jest nią: [ 3+(30-2) x 50/50]

Co oznaczają poszczególne wartości?

Pierwsza „3” oznacza 3 sekundy, które powinieneś odczekać, zanim zaczniesz odpowiadać na pytanie. To czas na wzięcie oddechu i zastanowienie się nad odpowiedzą, która dzięki temu wydaje się bardziej przemyślana. To również moment, który powstrzyma cię od palnięcia głupstwa.
30-2 oznacza czas odpowiedzi na pytanie, który nie powinien być krótszy niż 30 sekund i nie dłuższy niż 2 minuty. To pozwoli ci precyzyjnie odpowiadać na pytanie i nie zbaczać na inne tematy.

50/50 oznacza po prostu to, że wywiad rekrutacyjny powinien być rozmową a nie przesłuchaniem. Zadawaj pytania, wyjaśniaj wątpliwości – postaraj się zbudować kontakt z rekruterem. A wtedy pracę masz (podobno) w kieszeni.

Oczywiście reguła to żart, ale warto wyciągnąć z niej wnioski.

Źródło:huffingtonpost.com

Tagi: