Lwy na LinkedIn – jak poszerzyć kontakty?

Media społecznościowe biorą coraz większy udział w rekrutacji pracowników i coraz częściej zdarza się, że pracę znaleźć można nie poprzez wysłanie CV, ale dzięki temu, że ktoś nas gdzieś w serwisie społecznościowym wyłowił. Im więcej mamy znajomych i kontaktów w ramach sieci społecznościowej, tym większe szanse na to, że ktoś się o nas dowie. Jak poszerzać sieć kontaktów? Na przykład korzystając ze znajomości z osobami, które w profilu mają opis LION. O co w tym chodzi?

Lion to akronim złożony ze słów Linked In Open Networker, który oznacza osobę, która przyjmuje do grona swoich znajomych w zasadzie wszystkich. Osoby te,to najczęściej rekruterzy, marketingowcy oraz osoby zajmujące się sprzedażą. Dlaczego to robią? Bo ich praca polega na tym, że nawiązują kontakty z innymi i dzięki temu, że mają znajomości, mogą swoje obowiązki wykonywać. Jak takie osoby mogą się nam przydać przy szukaniu pracy?

Otóż jeśli interesuje cię praca za granicą, w kraju, w którym nie masz żadnych znajomości, to nawiązanie kontaktu z taką osobą może pomóc zarówno w znalezieniu pracy, jak i zdobyciu wielu cennych informacji na temat samego kraju emigracji, który wybraliśmy. Osoby te, przez to, że pracują cały czas w kontakcie z ludźmi, chętnie odpowiadają na pytania i pomagają kontaktować się z kolejnymi osobami ze swojej siatki znajomości. Jeśli zatem chcecie poszerzyć siatkę znajomości i sprawniej korzystać z networkingu, szukajcie osób, które w profilach mają akronim LION.

Tagi: