Kochasz szybkie samochody? Oto wymarzona praca dla Ciebie


Jeśli jesteś miłośnikiem bardzo szybkich samochodów i z zapartym tchem oglądasz każdy odcinek jakiegokolwiek programu o motoryzacji z Top Gera na czele, to fucha taka jaką posiada Giorgio Sanna zdecydowanie przypadłaby ci do gustu.

Giorgio jest testerem dla Lamborghini. Jego praca polega na jeżdżeniu prototypami nowych modeli Lamborghini i sprawdzaniu czy wszystko działa jak należy, jak auto się prowadzi, jak trzyma się drogi, jak przyspiesza i wszystkich innych elementów związanych z jazdą i bezpieczeństwem.

Jest to praca dość niebezpieczna – to Jason odkrywa wszelkie usterki i niedogodności. Oczywiście samochód wcześniej jest testowany mechanicznie i elektronicznie. Niemniej jednak, przy dużych przeciążeniach na drodze, różne rzeczy mogą się wydarzyć.

Sanna nie został testerem dlatego, że wysłał CV. Jest rajdowcem (od 12 roku życia)  i przed dołączeniem do działu R&D Lamborghini jeździł w stajni Forda i Volkswagena. Od 1996 roku testuje samochody.  Sanna jeździ Lamborghini przez około 200 dni rocznie a do tego bierze udział w weekendowych rajdach. Przyznać trzeba, że jest to dość obciążająca praca. Na pewno jednak taki dość osobliwy i nietypowy zawód znalazłby wielu zwolenników.