Dlaczego slogan „rób to co kochasz a nie będziesz pracował” to mit?

Słyszeliście tezę, że jeśli się robi coś, co się kocha, to tak naprawdę wcale się nie pracuje? W takiej sytuacji realizujemy swoje pasje, zatem powinna to być czysta przyjemność a nie ciężka i mozolna praca. Niestety – ta teza to mit!

Nie rzadko, młodzi ludzie przychodzący na spotkanie rekrutacyjne, na pytanie dlaczego chcą spróbować swoich sił w tej konkretnej pracy mówią o tym, że jest to ich pasja i mają poczucie, że każdy dzień w tej firmie będzie radością i przyjemnością. Takie osoby często pomija się w procesie rekrutacji, bo choć mają zapał, to jednocześnie mają również nierealistyczne oczekiwania wobec pracy i szybko mogą się zniechęcić. Po prostu praca w której każdy dzień to fantastyczna przygoda to po prostu mrzonka.

Oczywiście, warto szukać takiej pracy, która da nam maksimum satysfakcji i znalezienie zajęcia, które nas interesuje i jest z naszą pasją związane niezwykle pomaga w tym, by być z pracy zadowolonym i iść przez życie z uśmiechem. Niemniej jednak, jeśli liczysz na to, że znajdziesz pracę,w której każdy dzień będzie radością – otrząśnij się i zacznij patrzeć na wiat realistycznie.