Co robiłeś w sobotę? Czyli jak odkryć właściwe zainteresowania
Książką, film i podróże o najczęściej wpisywane przez kandydatów w CV zainteresowania. Nie ma w nich nic złego, pod warunkiem, że kandydat potrafi wymienić książkę którą ostatnio przeczytał, a ostatni film, jaki obejrzał nie jest z zamierzchłej przeszłości. Zainteresowania w CV nie są najważniejszym punktem, ale jeśli już decydujesz się je wpisywać, to zrób to tak, abyś – jeśli zostaniesz o nie zapytany – mógł o nich coś opowiedzieć.
Prawdziwe zainteresowania i pasje to rzeczy, które rzeczywiście realizujemy. Jeśli zatem w teorii czymś się interesujesz, ale nie miałeś czasu na to by przez ostatni miesiąc zrobić cokolwiek związanego z twoją pasją, to tak naprawdę to wcale nie jest Twoja pasja. Jak zatem wybrać prawdziwe zainteresowanie? To proste – zastanów się nad tym, co robiłeś przez ostatnie 4 soboty.
Sobota to wolny dzień, w którym nie tylko zajmujemy się domem i rodziną, ale również mamy chwilę czasu na to, by oddać się swoim zainteresowaniom. Zatem szybka analiza tego, jak spędzałeś czas przez ostatnie 4 soboty pozwoli odkryć to, co w miarę bezpiecznie można wpisać w CV. Przykładowo:
- Dwa tygodnie temu byłeś na wycieczce rowerowej poza miastem – wpisz zatem, że do Twoich zainteresowań należą wycieczki rowerowe.
- Właśnie skończyłeś czytać książkę o tym, jak Google rozwijało swój biznes – wpisz w zainteresowania „literatura biznesowa” – zapytany opowiesz o książce, którą przeczytałeś.
- Ostatnie cztery soboty spędziłaś na sprzątaniu, gotowaniu i spotkaniach z przyjaciółmi? Świetnie – wpisz w CV kulinaria (wcale nie musisz gotować wymyślnych potraw).