Czy chce Pan coś powiedzieć na koniec? (rozmowa rekrutacyjna)

rp_rozmowa51-460x306.jpgJakie pytanie pada najczęściej na koniec spotkania rekrutacyjnego? Okazuje się, że aż 78% kandydatów usłyszało na koniec spotkania pytanie „czy chce Pan jeszcze coś dodać?”. Oznacza to, że na takie pytanie lepiej się przygotować.

Co najczęściej odpowiadają na to pytanie kandydaci?

Z badań wynika, że odpowiedzi różnią się w zależności od doświadczenia kandydatów. Ci, którzy już je mają, pytają o stanowisko pracy (31%) oraz zadają pytania dotyczące środowiska pracy (koledzy, biuro). Ci, którzy nie mają doświadczenia, wykorzystują to pytanie częściej jako formę autopromocji, mówiąc o tym, jak bardzo nadają się na to stanowisko (41%).  Prawie nikt z nich nie pyta o samą pracę czy firmę.

Co zatem powiedzieć? Pytać o firmę czy jednak wykorzystać to pytanie jako ostatnią szansę na to, by zabłysnąć? Warto zdać sobie sprawę z tego, że zadając odpowiednie pytania pokazujemy zarówno nasze kompetencje, cechy osobowościowe jak i umiejętności.  Nie trzeba zatem mówić o swojej kreatywności, ale można np. zapytać o to, na ile firma była w przeszłości (i jest nadal) otwarta na zastosowanie nietypowych rozwiązań. Wtedy widać, że jest to dla ciebie ważne, bo najprawdopodobniej takie pomysły posiadasz. Proste prawda?

Źródło:koreatimes.co.kr

Tagi: