5 rzeczy, w które warto inwestować by rozwinąć swoją karierę

rp_twqoja-nowa-kariera2.jpg„Bez pracy nie ma kołaczy”. A bez „kołaczy” niekiedy nie ma pracy. Rozwój kariery to nie tylko odpowiedni wypełnianie obowiązków. Niekiedy trzeba również móc zainwestować środki finansowe, by ta karierę popchnąć do przodu. W co warto inwestować?

1.Kursy językowe

Nawet jeśli znasz komunikatywnie angielski, to możesz poznać go lepiej. A może warto zainwestować czas i pieniądze w drugi język? Paradoksalnie kurs językowy wcale nie jest tak kosztowną inwestycją, choć trzeba włożyć sporo pracy i czasu, by miało to sens. Jeśli nie jesteś w stanie poświęcić godziny czasu dziennie, nawet nie zaczynaj, ale jeśli masz czas, to dodatkowy język obcy może otworzyć ci wiele drzwi.

2.Książki biznesowe

Inwestycja nie duża, a może się zwrócić bardzo szybko. Rozwijaj swoje podejście biznesowe czytając historie sukcesu, poszerzaj wiedzę, zdobywaj nowe informacje. Wybór na rynku jest ogromny w znaleźć możesz wiele cennych wskazówek za mniej niż 50 zł.

3.Kursy doskonalące / certyfikaty

Nieco droższa inwestycja, ale niekiedy bardzo opłacalna. Z odpowiednim certyfikatem, twoje wynagrodzenie może podnieść się o kilkanaście procent.

4.Coaching

Opcja dla nieco bardziej zamożnych. Warta swojej ceny, jeśli wybierzesz profesjonalnego i skutecznego coacha, który pomoże ci osiągać kolejne kroki w biznesowe karierze. Uwaga – niełatwo takiego znaleźć, choć na rynku takich „coachów” jest sporo.

5.Hobby

Nawet niezwiązane z pracą hobby może ci pomóc w rozwoju kariery na kilka sposobów. Po pierwsze, mając hobby jesteś bardziej wypoczęty, masz swoją przestrzeń by się odstresować i nie myśleć jedynie o pracy i codziennych problemach. Po drugie, uprawiając hobby poznajesz nowe osoby związane tym samym zainteresowaniem, z czego może narodzić się jakaś nowa szansa biznesowa. Po trzecie, hobby rozwija te kompetencje, których być może nie będziesz w stanie rozwijać w aktualnej pracy, a które mogą przydać się w przyszłości.

Tagi: