4 prace, które sprawią, że będziesz nieszczęśliwy

Sad and depressed older woman in painŻadna praca nie hańbi. A to, że mamy pracę powinno być powodem do radości. Czy na pewno? Nie każdy do każdej pracy się nadaje. Są takie sytuacje, że lepiej zintensyfikować wysiłki niż tkwić w miejscu, które powoli cię niszczy. Jakie prace niszą nas emocjonalnie?

1.Praca, w której nie wiesz, po co coś robisz

Dla ludzi o wysokim poczuciu celu, wykonywanie pracy, w której nie wiedzą dlaczego coś robią, komu się to przydaje i jakie ogólnie ma ich praca znaczenie, kilka lat pracy, która wydaje się im pozbawiona sensu może wpędzić ich w głęboką depresję.

2.Praca, w której jesteś szykanowany

Narażenie na docinki i przykre uwagi, mobbing i poczucie alienacji sprawiają, że nie tylko twój nastrój się pogarsza, ale również twoje poczucie własne wartości ulega obniżeniu. A im je masz niższe, tym pracę może ci być trudniej zmienić.

3.Praca, w której nie dosypiasz

Zarwane noce, zbyt dużo zadań i za mało snu. A do tego stres związany z terminami sprawią, że nie tylko nabawisz się wrzodów, ale również nerwicy.

4.Praca, w której robisz coś sprzecznego ze swoimi  wartościami

Jesteś osobą do gruntu uczciwą ale w pracy musisz okłamywać klientów? Szef oczekuje od ciebie robienia czegoś, co jest w sprzeczności z tym, jakie wartości wyznajesz? Jeśli dłużej tu popracujesz, to stracisz szacunek do samego siebie. Niestety nie każdy potrafi sobie wytłumaczyć, że „to tylko praca’ i odłożyć na bok własne sumienie.

Tagi: