3 techniczne błędy, które popełniają kandydaci odpisując na wiadomość mailowo

rp_email3.jpgRekruter dopytuje cię mailowo o szczegóły? Odpisując mu na wiadomość uważaj, aby nie popełnić żadnego z poniższych błędów. Prostych, ale zaskakująco często spotykanych!

  1. Pomyłka w imieniu

Mail wysłany przez rekrutera, w stopce ma dane personalne nadawcy. Niektórzy kandydaci, chcąc skrócić dystans, odpisując zwracają się bezpośrednio do nadawcy. To dobry ruch, pod warunkiem, że nie pomylisz się w imieniu (i płci) nadawcy. Dla typowego odbiorcy wiadomości, pomyłka w mieniu jest po prostu niemiła, ale dla rekrutera oznacza również, że jesteś nieuważny i nie zwracasz uwagi na szczegóły (a jeśli kandydujesz do sprzedaży, to dodatkowo stajesz się ryzykownym kandydatem, który może zrażać do siebie klientów).

  1. Odpowiedź w osobnym mailu

Dla zachowania ciągłości korespondencji i porządku, w biznesie stosuje się opcję „odpowiedz” – dzięki temu nadawca wie, czego dotyczy mail. Jeśli tworzysz nową wiadomość, to pokazujesz, że nie potrafisz zachować zasad netykiety i nie wiesz, jak komunikować się mailowo zawodowo.

  1. Zbyt nieformalna wiadomość

Odpowiedź na mail rekrutera, to odpowiedź biznesowa. Nie powinieneś przechodzić w nim na „ty” ani odpisywać tak, jak koleżance.  Zadbaj o to, by odpowiedź była równie formalna jak mail na który odpowiadasz.

Tagi: