3 metody szukania pracy, które nie działają

rp_bad-job3.jpgSzukasz pracy? Skup się zatem na metodach, które faktycznie mogą pomóc ci w szukaniu pracy, a odrzuć te, które na pewno nie przyniosą rezultatów. Jakie techniki przy szukaniu pracy nie działają?

  1. Wysyłanie CV w odpowiedzi na każdą ofertę pracy

„Im więcej CV wyślę , tym większe mam szansę na otrzymanie pracy” – ten mit wyznaje nadal wielu kandydatów. Niestety to nie działa. Jedyne co uzyskasz, to ogromna frustracja związana z tym, że Twoje CV będzie bardzo często odrzucane.

  1. Umieszczanie w CV wszystkich informacji o Twoim doświadczeniu

Masz za sobą kilka różnych prac w różnych branżach i przeróżne szkolenia na koncie? Do każdego typu ofert pracy wybierz te, które są najbardziej odpowiednie. Nikogo nie interesuje to, że w poprzedniej pracy odbyłeś szkolenie BHP. A informacja o tym, że posiadasz uprawnienie do pracy na wysokościach, kiedy starasz się o prace przedstawiciela handlowego również nie są istotne – pokazują jedynie, że szukasz jakiejkolwiek pracy (niekoniecznie zaś tej, na jaką wysłałeś zgłoszenie).

  1. Wysyłanie „gołego” CV do firm

Chcesz aktywnie szukać pracy, zatem wysyłasz CV do firm, które cenisz mimo braku ogłoszenia rekrutacyjnego? Super, ale skoro już poświęcasz na to czas, to przygotuj swoje CV odpowiednio. Skonstruuj maila, który wyjaśni osobie czytającej Twoje zgłoszenie, co firma zyska zapraszając cię do współpracy. Samo wysłanie CV zadziała niezwykle rzadko!

Tagi: