List motywacyjny informatyka
Jak to uczynić? Zwracaj baczną uwagę na każdy szczegół Twojego listu i przekonaj pracodawcę o tym, że posiadasz umiejętności, jakich poszukuje. Rozpocznij pisanie atrakcyjnego listu motywacyjnego, kierując się naszymi radami.
Zarówno w liście motywacyjnym jak i w życiorysie podaj dane kontaktowe, takie jak adres poczty elektronicznej i numery telefonów, pod którymi jesteś dostępny.
Przeczytaj uważnie ofertę pracy i podkreśl te informacje związane z Twoim wykształceniem i doświadczeniem zawodowym, które są bezpośrednio związane z wymaganiami stawianymi przez pracodawcę. Tylko w ten sposób sprawisz, że osoba odpowiedzialna za proces rekrutacji w firmie przeczyta Twoje CV.
Rozplanuj list tak, aby składał się z trzech części. W pierwszej kolejności wskaż, o jakie stanowisko się starasz, gdzie znalazłeś ofertę pracy oraz wyraź swoje zainteresowanie przedstawieniem swojej kandydatury w trakcie bezpośredniej rozmowy z pracodawcą. W drugiej części listu krótko opisz swoje wykształcenie i doświadczenie zawodowe związane z oferowanym stanowiskiem pracy. Na zakończenie jeszcze raz podkreśl swoją gotowość do stawienia się na rozmowie kwalifikacyjnej.
Pisz językiem jasnym i przejrzystym. Pisząc o swoim doświadczeniu zawodowym i wykształceniu, używaj żargonu informatycznego. W ten sposób będziesz mógł prościej i zwięźlej wyrazić to, co chcesz powiedzieć i na pewno nie będzie to problemem dla osoby czytającej Twój list, gdyż jest ona zaznajomiona z charakterystycznym językiem stosowanym w kręgach informatyków. Nie wypełniaj całej strony listą zdobytych tytułów i posiadanych umiejętności, gdyż list nie do tego służy.
Sposób pisania zdradza Twoje cechy osobowości. Bezpośredniość, szczerość oraz niekłamany entuzjazm emanujący z Twojego listu motywacyjnego przekona pracodawcę, że ma do czynienia z osobą silnie zmotywowaną i otwartą na pogłębianie swojej wiedzy.