3 powody, dla których nie warto rzucać pracy w grudniu

Koniec roku skłania nas do różnorakich podsumowań i analiz. W wyniku takich działań uznajemy np. że tkwimy w miejscu i już się w obecnej pracy nie rozwijamy. Wtedy nachodzi nas chęć, by rzucić pracę i znaleźć nową. O ile jednak grudzień to świetny okres na szukanie nowej pracy, to bardzo niefortunny, jeśli chodzi o jej rzucanie. 

W grudniu jest mniej ofert pracy niż w innych miesiącach

Grudzień nie obfituje w nadmiar ofert pracy. Pracodawcy albo są zajęci końcem roku i planowaniem budżetu, albo nie publikują ogłoszeń, bo wiedzą, że pracy szuka mniej osób (wszyscy zajęci są świętami i końcem roku). Jeśli zatem rzucisz pracę, na znalezienie nowej przyjdzie Ci trochę poczekać.

W grudniu są premie świąteczne

Jeśli rzucisz pracę, to ich najzwyczajniej w świecie nie dostaniesz. A nawet jeśli zmienisz pracę, to Twój roczny bonus będzie najprawdopodobniej mniejszy od tego z pracy rzuconej.

Grudzień to miesiąc firmowych imprez

Jeśli lubisz tego typu wydarzenia, to lepiej zostań w starej w firmie – w nowej możesz stracić tę atrakcję. Jeśli nie lubisz tego typu wydarzeń, to poczujesz ulgę, że nie musisz wziąć w niej udziału. Ulga jednak nie da Ci nowej pracy.

Wniosek: za nową pracę weź się na poważnie od nowego roku.