Ciekawią cię drony? Może warto się nimi zainteresować bliżej

1024px-RQ-1_PredatorPrzemysł związany z dronami – według House of Lords EU może do 2050 roku dać pracę 150.000 osób. Może warto zatem postawić na drony?

Drony – jeszcze do niedawna totalna nowość, obecnie są coraz chętniej wykorzystywane w wielu obszarach – od fotografii i filmów po badania terenu i lokalizacji. Obecne wykorzystanie dronów, nie jest jednak szczytem ich możliwości. Naukowcy uważają, że mogą być wykorzystywane do transportu, oczyszczania, misji ratunkowych lub zastąpienia człowieka w miejscach niebezpiecznych.  Ich budowa i funkcjonalności – według przewidywań badaczy – będą w ciągu najbliższych lat bardzo mocno ewoluować. W efekcie potrzebni będą zarówno inżynierowie zajmujący się ich konstrukcją, programiści, którzy będą w stanie wyposażyć je w odpowiednie aplikacje jaki i osoby do dystrybucji, sprzedaży, marketingu a nawet produkcji, a także specjaliści od bezpieczeństwa. Rynek – pod względem możliwości kreacji miejsc pracy, szacowany jest na 150.000 stanowisk (do 2050 roku).

Kto jest pierwszy w branży – ten dyktuje warunki. Być może zatem warto zainteresować się tym tematem bliżej – zwłaszcza jeśli jesteś na studiach technicznych.

Fot.:”RQ-1 Predator”. Licencja: Domena publiczna na podstawie Wikimedia Commons