10 błędów w nazwach dokumentów aplikacyjnych

rp_CV-format.jpgCzy zwracasz uwagę na to w jaki sposób nazwany jest plik, który wysyłasz do pracodawcy? Niestety wielu kandydatów nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie informacje niesie ze sobą nazwa pliku. Jak zatem tytułować dokumenty aplikacyjne i czego unikać?

10 podstawowych błędów w nazwach dokumentów aplikacyjnych:

1.CV.doc i LM.pdf

Najpopularniejszy błąd. Dobrze, wiemy który dokument jest czym, ale nie wiemy, czyje są te dokumenty. W wielu firmach, CV jest pobierane do osobnych folderów,sortowane – czy na pewno chcesz, by twoja nazwisko się po drodze gdzieś zagubiło?

2.CV_Kasia.pdf

Wiemy jak masz na imię, ale to nieco za mało. Poza tym zdrobnienia w nazwie brzmią infantylnie.

3.CV AJ.doc

Inicjały niczego nie zmienią – nadal nie wiadomo, czyje jest CV. Są lepsze niż samo CV.doc, ale jeśli miałeś czas na umieszczenie inicjałów, to znajdź trzy sekundy więcej na pełne imię i nazwisko.

4.CV_nowe.doc

A gdzie stare? Dla rekrutera to CV jest już nowe. W takiej nazwie po pierwsze nie widać czyje jest CV a po drugie sugestia, że to nowe CV każe sprawdzić kiedy powstało i czy rzeczywiście jest nowe, czy po prostu jesteś leniwy.

5.CV_sprawdzone.doc

Super że wykonałeś pracę sprawdzenia dokumentu, ale nie musisz tego ogłaszać.

6.CV_wzor1(2).doc

O… korzystało się ze wzorów CV – no to zobaczmy, czy poradziłeś sobie z formatowaniem dokumentu.

7.Moje_CV.doc

Dobrze, że nie sąsiada.

8.AK_Krysia_praca.doc

W zasadzie kompletnie nie wiadomo o co chodzi.

9.CV_do_korpo.doc

Budzi od razu pytania, gdzie jeszcze składałeś swoje CV

10.CV_Krzysztof_Kowalski_2009.doc

O… ostatni raz szukałeś pracy w 2009? A przynajmniej wtedy robiłeś CV- miejmy nadzieję że jest uaktualnione. No to sprawdźmy,jaką to pracę miałeś w 2009 że szukałeś nowego zatrudnienia….

Prawidłowa nazwa pliku z dokumentami aplikacyjnymi

Najlepsze wrażenie zrobisz, jeśli po prostu umieścisz w nazwie pełne imię i nazwisko oraz opis czego dotyczy dokument – np. Jan_Kowalski_CV i Jan_Kowalski_List_Motywacyjny. Przy rekrutacji na kreatywne stanowisko, możesz pokusić się o bardziej nietypową nazwę – np. CV_przyszłego_pracownika_firmy_X_Jana_Kowalskiego lub Zobacz_dlaczego_ chce_pracowac_w_firmie_X. Pamiętaj jednakby nie przesadzić – nie zawsze taka nazwa pliku zostanie dobrze odebrana.