CV_1 i CV_2 – nie tytułuj tak pliku

Co jakiś czas na skrzynkę rekrutera wpadają CV, w których kandydat umieścił konkretny numer bądź wersję – np. CV_1 bądź CV_JanKowalski_2. Dlaczego taki tytuł jest złym rozwiązaniem? 

Numer w tytule pliku CV daje do zrozumienia, że to jedna z wersji dokumentu. Jest to swoisty paradoks, bo o ile rekruterzy oczekują przygotowanego CV na miarę, to jednocześnie chcą mieć poczucie, że kandydat marzy o pracy właśnie w tej konkretnej specjalizacji, właśnie w tej firmie. Zatem, mimo że pracodawca zdaje sobie sprawę, że aplikujesz również gdzie indziej, w dobrym tonie jest tego nie podkreślać.

Jak zatem poradzić sobie z wysyłką CV, jeśli odpisujemy na wiele ofert i za każdym razem musimy wysyłać różne wersje CV? Rozwiązaniem jest nazwanie każdego pliku tak samo (np. CV_Jan_Kowalski) ale umieszczenie go na dysku w różnych folderach (np. folder o nazwie CV_sprzedaż, CV_marketing, CV_do kultury). Dzięki temu, będziesz zawsze widzieć, które CV dołączyć, a jednocześnie zawsze będzie ono miało właściwy tytuł.

Tagi: