CV_1 i CV_2 – nie tytułuj tak pliku!

CV format311 1 1 1 1 460x307 CV 1 i CV 2 – nie tytułuj tak pliku!Co jakiś czas na skrzynkę rekrutera wpadają CV, w których kandydat umieścił konkretny numer bądź wersję – np. CV_1 bądź CV_JanKowalski_2. Dlaczego taki tytuł jest kiepski i jak obejść problem posiadania kilku wersji CV?

Numer w tytule pliku CV jest niezbyt dobry pomysłem przede wszystkim dlatego, że wyraźnie wskazuje na to, że jest to zaledwie jedna z wersji CV, którą posiadamy. Jest to swoisty paradoks, bo o ile rekruterzy oczekują przygotowanego CV na miarę, to jednocześnie chcą mieć poczucie, że kandydat marzy o pracy właśnie w tym obszarze i w tej konkretnej specjalizacji a nawet i firmie. Zatem mimo tego, że wszyscy wiedzą, że masz kilka wersji CV, w dobrym tonie jest tego nie podkreślać poprzez umieszczanie numeru wersji CV w pliku.

Jak zatem poradzić sobie z wysyłką CV jeśli odpisujemy na wiele ofert i za każdym razem musimy wysyłać różne wersje CV? Rozwiązaniem jest nazwanie każdego pliku tak samo (np. CV_Jan_Kowalski) ale umieszczenie go na dysku w różnych folderach (np. folder o nazwie CV_sprzedaż, CV_marketing, CV-do kultury). Dzięki temu, będziesz zawsze wyraźnie widzieć, które CV dołączyć a jednocześnie zawsze będzie ono miało nieskazitelny tytuł.