Nie upubliczniaj selfie z dzióbkiem

selfie 429449 640 460x306 Nie upubliczniaj selfie z dzióbkiemSelfie robi większość ludzi (zwłaszcza młodych) a wiele kobiet (głównie) nie wyobrażasz sobie zdjęcia bez tzw. dzióbka. Jeśli jesteś miłośnikiem tego typu zdjęć, to oczywiście rób je do woli, ale staraj się, by  nie były publicznie dostępne. Przynajmniej nie na pierwszy rzut oka i nie udostępniaj ich publicznie jeśli zależy ci na karierze.

Dlaczego selfie, zwłaszcza z dzióbkiem, są niemile widziane przez rekruterów i menedżerów?

Przede wszystkim dlatego, że sugerują iż osoba, która je zrobiła jest skupiona na sobie, narcystyczna, skoncentrowana na swoim wyglądzie oraz uzyskaniu zewnętrznego poklasku za to, jak wygląda (umieszczamy selfie w sieci po to, by uzyskać społeczną aprobatę w formie „lajków”. To skoncentrowanie na wyglądzie i pozyskiwaniu aprobaty za  aparycję, a nie za osiągnięcia czy walory intelektualne niesie ze sobą sugestię tego, że osoba nie jest w stanie uzyskać jej inaczej niż za pomocą wyglądu. Mówiąc zupełnie wprost, osoby robiące dzióbki do aparatu i namiętnie publikujące je w sieci oceniane są jako mało inteligentne, puste i próżne. Rekruter, który zobaczy takie zdjęcia nie tylko zmienia swoje nastawienie do kandydata, ale może nawet całkiem zrezygnować z jego zatrudnienia. Nikt nie chce przecież pracownika, który będzie 30 minut siedział w  toalecie wypróbowując dzióbki do aparatu.

Jeśli zatem koniecznie musisz publikować dzióbkowate selfie to rób to wśród znajomych, a nei publicznie. Chyba, że całe życie zamierzasz zajmować się tylko tym.