Czy jesteś zależny od innych?

rekrutacja111 1 460x306 1 Czy jesteś zależny od innych?Większość pracodawców chce, by ich pracownicy podejmowali świadome decyzje i byli w pracy samodzielni i odpowiedzialni. Zatem takich, którzy boją się samodzielności i na innych spychają podejmowanie decyzji unika się (zwłaszcza na wyższych stanowiskach). Poniższe 3 często powtarzane stwierdzenia na rozmowie kwalifikacyjnej, pokazują, że jesteś osobą zależną od innych i łatwo ulegasz wpływom. Postaraj się ich unikać.

Co kandydaci mówią na rozmowach kwalifikacyjnych, co może wskazywać na to, że są osobami mocno zależnymi od innych i łatwo ulegającymi wpływom oraz mają problemy z samodzielnym podejmowaniem decyzji?

Poszedłem na te studia, bo rodzice chcieli żebym był inżynierem / kolega szedł, to poszedłem z nim

Dość często stosowane wyjaśnienie wybrania kierunku, który kandydata nie interesuje i w zawodzie pracować nie zamierza. Pokazuje, że kandydat nie był w stanie o sobie zdecydować, nie wiedział czego chciał ,bądź nie umiał się przeciwstawić. Po takiej odpowiedzi rekruter będzie próbował sprawdzić, czy kandydat dojrzał czy nie.

Zainteresowałam się tym, bo mój chłopak powiedział że to fajne

Fraza również często stosowana przez młode osoby na ryku pracy z niewielkim doświadczeniem. O zależności i braku profesjonalizmu świadczy powołanie się na bliską osobę (narzeczoną, chłopaka). Takie stwierdzenie brzmi w uszach osoby rekrutującej dość infantylnie i niedojrzale. Znacznie lepiej powiedzieć, że to kolega bądź koleżanka zainteresowały cię tym tematem. To, jakie stosunki łączą cię z tą osobą są naprawdę mało ważne.

Muszę się naradzić z żoną / mężem

Oczywiście, jeśli pracodawca proponuje przeprowadzkę do innego miasta, to że musisz się zastanowić i przedyskutować sprawę z rodziną nie jest niczym dziwnym, ale z reguły w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej wiesz jakie są warunki pracy. Zasłanianie się żoną / mężem na ostatnim etapie jest traktowane jako wyraz słabej woli i braku decyzyjności w rodzinie.