Jakiej pracy chciałbyś spróbować?

child 1381166 640 Jakiej pracy chciałbyś spróbować?Czy gdybyś miał możliwość na jeden dzień wcielić się w życie strażaka, lekarza czy piekarza, to podjąłbyś wyzwanie? Okazuje się, że zadziwiająco wiele osób chętnie na jeden dzień zmieni karierę bądź zainspiruje się czyjąś pracą na dłużej. Mało tego, może jeszcze za  możliwość takiej pracy zapłacić.

Kilka lat temu pisaliśmy o projekcie KidZania – parkach rozrywki, które pozwalają dzieciom zmierzyć się z wyzwaniami pracy dorosłych i pomagają podjąć decyzję co do przyszłej kariery. W Londyńskim centrum handlowym, przed świętami również uruchomiono KidZanię, ale – jak się okazało – znacznie większe zainteresowanie zaczęła ona budzić wśród dorosłych.

Kiedy pisaliśmy poprzedni tekst o KidZanii, było zaledwie 5 oddziałów parku. Dziś jest już 23. Ostatni otworzył się właśnie w Londynie a niedługo powstanie kolejny – w Johannesburgu. W Londynie otworzono KidZanię również w opcji dla dorosłych i jak się okazało, jest to strzał w dziesiątkę. Wypróbować zawód przychodzą dwie grupy dorosłych – ci, którzy przyszli z dziećmi i dali się porwać wirowi zabawy oraz osoby 20+, które nadal nie wiedzą co zrobić ze swoim życiem i w ten sposób chcą znaleźć pomysł na nową karierę.

Niestety, okazuje się, że najpopularniejsze zawody do testowania, to wcale nie te które tak licznie są reprezentowane w codziennym życiu. Najmniej chętnych jest do przetestowania zawodu bankowca, sprzedawcy czy agenta nieruchomości. A jaki zawód wy byście przetestowali?