Służbowe auto – ważny dodatek do oferty pracy

nissan-885309_640Czy otrzymanie służbowego samochodu firmowego byłoby dla was istotnym dodatkiem, który mógłby zadecydować o tym, czy przyjmiecie ofertę pracy? Okazuje się, że dla 16% kandydatów to tak zwany punkt zwrotny – tyle osób odrzuci propozycję pracy, jeśli nie zawiera ona samochodu.

Oczywiście, w niektórych zawodach auto służbowe jest nieosiągalne, ale w tych obszarach,w których pracownicy niekiedy je dostają, samochód służbowy może stać się najważniejszym dodatkiem pozapłacowym. Co trzeci pracownik uważa, że służbowy samochód to niezwykle istotny dodatek jaki może pracownikowi zaproponować pracodawca. Dla 19% kandydatów rodzaj (i sam fakt) otrzymanego do dyspozycji samochodu służbowego decyduje o przyjęciu oferty pracy a 16% kiedy słyszy, że nie ma auta od razu odrzuca ofertę.

Dlaczego samochód służbowy okazuje się być tak ważny? Czy przez możliwość mniej kosztownych dojazdów? Okazuje się, że nie tylko. Przede wszystkim auto służbowe daje możliwość posługiwania się pojazdem, na który pracownika – w normalnych warunkach – najczęściej nie byłoby po prostu stać. I to – dla 41% pracowników okazuje się być decydujące.

Źródło:badanie OSV Vehicles and Motoring

Tagi: