Czy chce Pan coś powiedzieć na koniec? (rozmowa rekrutacyjna)

rozmowa51 460x3061 Czy chce Pan coś powiedzieć na koniec? (rozmowa rekrutacyjna)Jakie pytanie pada najczęściej na koniec spotkania rekrutacyjnego? Okazuje się, że aż 78% kandydatów usłyszało na koniec spotkania pytanie „czy chce Pan jeszcze coś dodać?”. Oznacza to, że na takie pytanie lepiej się przygotować.

Co najczęściej odpowiadają na to pytanie kandydaci?

Z badań wynika, że odpowiedzi różnią się w zależności od doświadczenia kandydatów. Ci, którzy już je mają, pytają o stanowisko pracy (31%) oraz zadają pytania dotyczące środowiska pracy (koledzy, biuro). Ci, którzy nie mają doświadczenia, wykorzystują to pytanie częściej jako formę autopromocji, mówiąc o tym, jak bardzo nadają się na to stanowisko (41%).  Prawie nikt z nich nie pyta o samą pracę czy firmę.

Co zatem powiedzieć? Pytać o firmę czy jednak wykorzystać to pytanie jako ostatnią szansę na to, by zabłysnąć? Warto zdać sobie sprawę z tego, że zadając odpowiednie pytania pokazujemy zarówno nasze kompetencje, cechy osobowościowe jak i umiejętności.  Nie trzeba zatem mówić o swojej kreatywności, ale można np. zapytać o to, na ile firma była w przeszłości (i jest nadal) otwarta na zastosowanie nietypowych rozwiązań. Wtedy widać, że jest to dla ciebie ważne, bo najprawdopodobniej takie pomysły posiadasz. Proste prawda?

 

Źródło:koreatimes.co.kr