Jak nazwać plik z CV?

rp_cv-slowa2.jpgPrzy okazji nowego projektu rekrutacyjnego, musiałam dziś przesłać do klienta paczkę z wybranymi CV, które otrzymałam od kandydatów.  W przynajmniej połowie aplikacji trzeba było zmienić tytuł pliku, bo aplikacje podpisane były jako „CV”, „moje nowe CV” lub (hit) „CW_moiplik_2010”. Jeśli CV przesyłane są dalej –(wraz z opisem), otrzymujący je, chce wiedzieć czyje CV otwiera . Jak zatem prawidłowo zatytułować CV?

Oczywiście, zmiana nazwy pliku nie jest problemm(gorzej, jeśli trzeba zrobić to na 30 aplikacjach) i prawidłowe zatytułowanie pliku ułatwia pracę rekrutera (a co nas to w końcu obchodzi czy ma łatwiejsza czy trudniejsza pracę, prawda? Niech się trochę też napracuje!).. Problem w tym, że zła nazwa pliku może przekreślić szanse na pracę. Dlaczego? Jeśli przykładowo szukam asystentki do biura a dostaję CV o nazwie „Moje nowe CV”, to mogę z dużym prawdopodobieństwem założyć, że osoba ta nie zna się na organizacji dokumentów i będzie źle wykonywać swoje obowiązki – skoro bowiem nie potrafi nawet dobrze opisać swojego CV to jak będą wyglądały pozostałe dokumenty?

Jak zatem nazwać plik z CV? Mamy tu kilka możliwości:

Po prostu nazwisko – czyli CV_Jak_Kowalski. Przynajmniej wiadomo kto przesłał aplikacje.

Podkreśl kim jesteś  – czyli CV_Programista_Java_Jan_Kowalski – od razu wiadomo na jakie stanowisko aplikujesz i łatwiej odnaleźć cię w systemie. To też profesjonalna wizytówka.

Numer referencyjny – czyli CV wraz z numerem podanym przez pracodawcę (i oczywiście z nazwiskiem)– widać, ze przeczytałeś ogłoszenie rekrutacyjne.  Np. CV_Jan_Kowalski_nrref34556

Pokaż, że ci zależy – czyli CV z nazwiskiem i nazwą firmy, do której aplikujesz. Wtedy wydaje się, że CV zostało przygotowane specjalnie do tej firmy, a to się ceni (np. CV_Jan_kowalski_firmazzz)

Tagi: