Czytaj ogłoszenie. Do końca!

devjobad1Chcesz wysłać aplikację w odpowiedzi na ofertę pracy? Przeczytaj ogłoszenie do końca. Pracodawca być może zastawił na ciebie „pułapkę”  i przez drobne niedopatrzenie, możesz stracić szanse na pracę.

Na niektórych stanowiskach potrzebne są specyficzne kompetencje. Na przykład zdolność czytania tekstu ze zrozumieniem, wykonywania poleceń czy umiejętność elastycznego dopasowania się do sytuacji. Te kompetencje trudno sprawdzić w samym CV. Każdy może przecież napisać sobie, że jest elastyczny, odpowiedzialny, kreatywny itd. Dlatego niekiedy pracodawcy specjalnie tworzą takie ogłoszenia, by już na poziomie przesłania CV można było sprawdzić, czy kandydat posiada niektóre cechy.  Jak wyglądają takie ogłoszenia?

Ogłoszenie z „pułapką” najczęściej posiada w treści  określone zadanie. Może to być np. prośba o wyszukanie błędów językowych (w ogłoszeniu do copywritera) lub konieczność dołączenia określonych informacji zamiast Listu Motywacyjnego. Osoby, które przeczytają ogłoszenie,  znajdą tę informację i wykonają polecenie – mają szansę przejść dalej w procesie rekrutacji. Ci, którzy zignorowali prośbę pracodawcy najczęściej są odrzucani nawet bez oglądania ich CV. Dlaczego? Bo skoro już na początku ignorują ogłoszenie, to są duże szanse, że w pracy też będą tak postępować.

Dlatego zawsze czytaj ogłoszenie rekrutacyjne. Do końca!