3 sposoby na jaki kiepski związek rujnuje twoją karierę

rp_romans-biurowy1.jpgMasz poczucie, że nie realizujesz się w małżeństwie? Twój partner i ty stale się kłócicie? Nie raz już myślałeś o rozstaniu? To jak wygląda nasze życie prywatne to nie tylko kwestia tego, jak czujemy się po pracy, ale również tego, jak sobie w pracy radzimy. A problemy w związku okazują się mocno wpływać na naszą produktywność – w negatywny sposób.

Problemy w związku powodują, że każde zadanie w pracy wydaje się nam trudniejsze.

Jeśli masz problemy w życiu uczuciowym, to wpływają one na to, że wszystko co masz do zrobienia wydaj się znacznie trudniejsze niż jest w rzeczywistości. Z badań jakie w 2012 roku przeprowadził Michael Slepian wynika, że jeśli mamy problemy osobiste, to wydaje się nam, że zadanie jakie mamy do wykonania (niezwiązane z naszymi problemami) zajmie nam więcej czasu i będzie trudniejsze.

Zdrada sprawia, że jesteśmy bardziej zmęczeni fizycznie.

Konieczność utrzymywania jakiegoś dużego sekretu – np. zdrady lub tego, że zaczęliśmy mieć romans na boku, to na tyle ciężkie zadanie, że można porównać je z koniecznością przeniesienia sofy przez trzy piętra. Po prostu wykańcza nas to fizycznie. Czujemy rzeczywisty ciężar na naszych barkach. W efekcie męczymy się w pracy znacznie szybciej – nawet wykonując zadania, które z pracą fizyczną nie mają nic wspólnego. (bad.ambadylab.stanford.edu/

Rozstanie może doprowadzić do odejścia z pracy.

Z brytyjskich badań wynika, że 15% pracowników odczuło negatywny wpływ separacji lub rozwodu na produktywność. 9% pracowników przyznaje się do tego, że z powodu zakończenia związku odeszło z pracy. Pocieszające w tym jest to, że kiedy już przeżyjemy „żałobę” po rozstaniu, poczucie wolności i zdjęcie z pleców ciężaru w postaci utrzymywania niezadowalającego związku może pomóc nam przyspieszyć naszą karierę.