Jak zarobić na złamanym sercu? Nietypowy pomysł na biznes

Heartbroken boyNie masz pracy? Zatem może pora otworzyć własny biznes i zacząć zatrudniać innych. Trzeba tylko mieć dobry pomysł. W Australii powstała firma, zajmująca się outsoursingiem rozstań – może warto otworzyć taką w Polsce?

Jak pewnie zauważyliście, outsoursować można praktycznie wszystko. Polska jest tego świetnym przykładem. Centra BPO/SSC nadal się u nas otwierają i tendencja jest jak najbardziej zwyżkowa. A co warto outsoursować? To, czego wykonywać osobiście się nie opłaca bądź nie ma się na to ochoty. A kto lubi zerwania? Nikt! A gdyby tak można było komuś zlecić przeprowadzenie zerwania?

Tym właśnie zajmuje się firma Sorry. Its Over. Pozwala ona wyoutsoursować zerwanie z partnerem. Dzięki temu, nie trzeba się martwić tym co powiedzieć (Przepraszam Kasiu to nie ty, to ja), kłamać (Nie, nie mam nikogo innego) czy  używać frazesów (Bądźmy przyjaciółmi).

W zależności od wybranej opcji, firma pobiera różne opłaty za zerwanie. Najtańszy jest gustowny SMS (o ile taka opcja może być w ogóle gustowna) – 5,50 $AU. Można również zerwać mailem, telefonem a za 6$ więcej, tradycyjnym listem. Najdroższa jest opcja wysłanie pożegnalnego kosza ze smakołykami. Jeśli naprawdę zależy ci na dziewczynie (lub chłopaku, którego rzucasz, można wybrać opcję personalnego asystenta, który po prostu spotka się z ofiarą twej zmiany afektu).

Cóż – w Polsce się kosza z upominkami raczej nie wysyła i nierzadko trzeba by wezwać ochronę, by móc zabrać swoje rzeczy z mieszkania po zerwaniu z dziewczyną przez SMS, ale przyznać trzeba, ze pomysł na biznes jest dość nietypowy i … nie wymaga inwestycji.