Jak wykorzystać rozmowę rekrutacyjną do poprawy swojego CV?

rozmowa41 460x337 Jak wykorzystać rozmowę rekrutacyjną do poprawy swojego CV?Rozmowa kwalifikacyjna – nawet jeśli nie zakończy się sukcesem w postaci otrzymania oferty pracy, nie jest czasem zmarnowanym. Możesz wykorzystać to doświadczenie do tego, by poprawić swoje CV. W jaki sposób?

Przede wszystkim zwróć uwagę i postaraj się w trakcie rozmowy rekrutacyjnej zapamiętać to, o co byłeś pytany (i jakiej odpowiedzi udzieliłeś). Wykorzystaj następujące sytuacje do poprawy swojego CV:

  • Nieścisłości w CV – do czego „przyczepił się: rekruter? O co dopytywał? Czy zwrócił uwagę na „dziurę” w CV? (jeśli tak, to spróbuj ją wyjaśnić w CV lub uzupełnić). Czy dopytywał o daty? (jeśli podałeś tylko rok zatrudnienia, a na każdej rozmowie jesteś pytany o konkretne daty – miesiące – to uzupełnij te dane.
  • Brakujące informacje w CV – czy rekruter pytał o coś, czego nie umieściłeś w CV? Ścieżkę kariery w firmie, zakres obowiązków? Czy pojawiło się stwierdzenie „nie napisał Pan tego w CV, zatem chciałem dopytać o..”?
  • Umiejętności – czy rekruter dopytał o konkretne umiejętności, szkolenia lub kompetencje w CV? Czy potrzebował byś rozwinął  temat? A może dopytał o coś, czego nie umieściłeś, bo uważałeś to za mało istotne? Jeśli tak, to dodaj tę informację do CV.
  • Pytanie o hobby – czy rekruter pytał o hobby? Jak wybrnąłeś? Czy nie zostałeś przyłapany na czymś, czego tak naprawdę nie potrafisz? Jeśli tak, to usuń to zainteresowanie z CV.