Na jakich stanowiskach specjalistycznych najłatwiej o pracę?

rp_gwarancja-zatrudnienia3.jpgOczywiście w IT, ale poza ta branżą, są również inne, które prężnie się rozwijają, a specjaliści z doświadczeniem są mocno poszukiwani. Jakie to stanowiska?

Według Page Personel – firmy doradztwa personalnego, najbardziej poszukiwane stanowiska to obecnie:

Sekretarka / asystentka – osoba z doświadczeniem i językami obcymi, w dużym mieście może zarobić nawet 6-7 tys. brutto. Poszukiwane są osoby, dla których nie jest to przejściowa praca, ale świadomy, życiowy wybór.

Analityk biznesowy – by skutecznie prowadzić biznes, trzeba wiedzieć co dzieje się w firmie i poza nią. Narzędzi do zbierania danych dzięki rozwojowi technologii jest mnóstwo, ale nadal potrzeba człowieka, by te dane zinterpretować. Szczególnie cenni są dla biznesu analitycy, którzy umieją patrzeć na liczby i dane biznesowo.

HR Business Partner – osoby z doświadczeniem w HR, które rozumieją wpływ kadry  na funkcjonowanie przedsiębiorstwa i są odpowiedzialne za pracownika przez cały proces jego rozwoju. Osób tych poszukują szczególnie korporacje. Często jest to praca kontraktowa.

Specjalista obsługi klienta z językami obcymi  – rozwój BPO/SSC doprowadził do tego, że specjaliści z językami obcymi – zwłaszcza mniej popularnymi są niemalże na wagę złota. Coraz częściej zatrudnia się na tych stanowiskach obcokrajowców, bo za mało jest Polaków by ten  popyt zapełnić.

Specjalista logistyk – głownie planiści ruchu i popytu, których zadaniem jest optymalizacja łańcucha dostaw. Na takich z doświadczeniem czekają zarobki rzędu 7-10 tys zł.

Może warto się zatem przebranżowić, by po kilku latach zarabiać sporo?

Tagi: