Menedżer cię nie motywuje? Sam się musi zmuszać, by przyjść do pracy

rp_najgorszy-pracodawca3.jpgZdemotywowany pracownik, to w dużej mierze wina jego przełożonego. Problem w tym, że wielu szefów jest na tyle zniechęconych do pracy, że nie tylko nie mają siły motywować innych, ale nawet sami ledwo dają radę przychodzić do pracy.

Z najnowszego badania Gallupa poświęconego zaangażowaniu w pracę wynika, że 51% menedżerów jest zdemotywowanych i nie chcę się i pracować. Zainteresowanie pracą i czynne zaangażowanie utrzymuje jedynie 35% menedżerów –czyli niewiele więcej niż średnia.

Znacznie bardziej zmotywowani okazują się menedżerowie, którzy otrzymali swoją posadę dlatego, że rzeczywiście mają umiejętności kierownicze. Natomiast ci, którzy zostali przełożonymi ze względu na doświadczenie zawodowe i staż pracy, najczęściej są zdemotywowani (i w efekcie ich podwładni również). Okazuje się zatem, że nie opłaca się awansować tylko dlatego, że ktoś już swoje wysiedział (zatem i ty nie licz na to, że dostaniesz awans za staż- lepiej podciągnąć swoje kompetencje menedżerskie).