5 największych błędów na drugiej rozmowie kwalifikacyjnej

rp_wywiad-pytania31.jpgIdziesz na drugie spotkanie rekrutacyjne? Uważaj na kilka podstawowych błędów, które niekiedy popełniają kandydaci i nie zaprzepaść tego, że zrobiłeś kolejny krok w kierunku pracy!

Jakie błędy, które najczęściej kończą się odrzuceniem kandydata, popełniają poszukujący pracy przy drugiej rozmowie kwalifikacyjnej

1.Brak konsekwencji w zakresie finansów

Na pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej podałeś oczekiwania finansowe, ale teraz uznałeś, że możesz „ugrać” więcej? Niestety podwyższenie oczekiwań finansowych nie tylko może sprawić, że przestaniesz być atrakcyjnym kandydatem, ale również jest sygnałem dla rekrutera, że jesteś zbyt zmienny, niekonsekwentny i może nie warto ci ufać.

2.Zbytnia pewność siebie

Dostałeś się na drugi etap rozmowy, ale nie jest to jeszcze oferta pracy – zachowuj się tak samo, jak podczas pierwszego spotkania. Zbytnia pewność siebie, może cię zgubić.

3.Zmiana postawy

Na pierwszej rozmowie podałeś inne powody chęci zmiany pracy, a teraz – kiedy pyta o to samo menedżer – zmieniasz front? Pamiętaj, co powiedziałeś na pierwszym spotkaniu i nie zmieniaj „zeznań”.

4.Brak doceniania kontrkandydatów

I owszem, jest ich mniej – ale za to są silniejsi niż ci, z którymi musiałeś walczyć podczas pierwszego etapu.

5.Zbytnie spoufalanie się

Znasz już rekrutera, z którym spotykasz się po raz drugi, ale to nie znaczy, że możesz przejść z nim na „ty”. To jeszcze nie jest Twój kolega z pracy!

Tagi: