4 pytania jakie warto zadać znajomemu, dając mu do przeczytania nasze CV

I Fond a jobNasze CV najczęściej widzimy my (pisząc je i rekruter lub menedżer prowadzący rekrutację. Najczęściej chowamy je tak, jakbyśmy się wstydzili naszego opisanego doświadczenia życiowego. Tymczasem CV warto pokazywać innym.  A jeśli to robicie, to od razu zadajcie znajomym kilka pytań, które pomogą wam ulepszyć CV. Jakie pytania warto zadać?

1.Czy widzisz jakieś literówki?

Samodzielnie trudno niekiedy je zauważyć (a Word nie wszystko wychwyci) zatem warto pokazać CV komuś, by sprawdził czy nie ma błędów.

2.Jak wyglądam na zdjęciu?

Aby zwiększyć swoje szanse, powinieneś wyglądać sympatycznie. Schludne, miło, przyjaźnie. Takie wrażenie powinno wywoływać zdjęcie. Znajomy, który cię zna i widział niejedno twoje zdjęcie, może ocenić czy to, jak wyglądasz na zdjęciu, które dołączyłeś do CV to rzeczywiście najlepszy efekt jaki możesz osiągnąć.

3.Jakie są moje mocne strony?

Jakie 3-4 cechy przede wszystkim przychodzą znajomemu na myśl po przeczytaniu CV? Oczywiście, skoro cię zna, będzie miał nieco inny pogląd, bo nie jest w stanie nie rzutować swoich przekonań na twój temat, ale być może zdziwi się, że nie uwzględniłeś cechy, którą rzeczywiście masz najmocniejszą.

4.Czy CV jest jasne?

Częstym problemem z CV – zwłaszcza u osób, które mają duże doświadczenie zawodowe – jest umieszczanie zbyt wielu informacji i taka ich konstrukcja, że dopiero dokładne wczytanie się w CV pozwala określić ścieżkę kariery i największe kompetencje kandydata. Tymczasem rzeczy te powinny być widoczne na pierwszy rzut oka – już po pobieżnym przeskanowaniu wzrokiem CV. Czy Twój znajomy jest w stanie je określić po spędzeniu 20 sekund na Twoim CV?