Nigdy nie jest za późno na pracę marzeń!

Ci z was, którzy uważają, że są już za starzy na to, by znaleźć pracę marzeń mogą zainspirować się historią Barbary Beskind, która swoją pracę marzeń zdobyła po … uwaga – 80 latach! Barbara ma obecnie 91 lat i właśnie zaczyna pracę projektanta w Dolinie Krzemowej!

Barbary Beskind odkąd ukończyła 10 lat marzyła o tym, by projektować i kreować nowe rzeczy. Chciała studiować inżynierię, ale w czasach w których miała na to przestrzeń, uczelnie techniczne nie akceptowały kobiet. Barbara pracowała zatem jako doradca zawodowy a w ramach hobby uczyła się malować. Po przejściu na emeryturę jej marzenia o pracy projektanta nie odeszły do lamusa. Kiedy znalazła ofertę pracy w Palo Alto w firmie IDEO nie zawahała się przygotować CV (zawierało 9 stron i wysłała je tradycyjną pocztą). Teraz Barbara pracuje jeden dzień w tygodniu (w czwartki) nad aplikacją dla osób starszych. Jest wreszcie projektantką – tak jak marzyła całe życie. Twierdzi, że w czwartki czuje się młodsza o 30 lat!

Jak widać , nigdy nie jest za późno na realizację marzeń! Pamiętajcie o tym! ( I miejmy nadzieję, że ZUS nie wyciągnie z tej historii wniosków i nie każe nam pracować do 90 roku życia!)

Tagi: