Benefity pozapłacowe opłacają się pracodawcom

fitness pracownik 503 Benefity pozapłacowe opłacają się pracodawcomCzy wasz pracodawca zadbał o dodatki pozapłacowe? Kartę na siłownię, ubezpieczenie, opiekę medyczną? Z analiz wykonanych przez magazyn Fortune wynika, że firmy, które znajdują się na liście 100 najlepszych firm, w których warto pracować (czyli między innymi mają szeroką ofertę dodatków pozapłacowych), w ciągu ostatnich kilkunastu lat niemalże podwoiły wartość swoich akcji. To nie zdarza się firmom, które nie dbają o pracowników i mają wysoki współczynnik rotacji.

Okazuje się zatem, że pieniądze wydane na dodatki pozapłacowe się firmom opłacają, bo jest to jeden ze sposobów na zmniejszenie kosztów rotacji. Jedna z firm z listy, znajdująca się na 3 miejscu (Sheboygan) ma współczynnik rotacji na poziomie 1%.

Oczywiście, dodatki pozapłacowe to nie wszystko by zapobiec rotacji pracowników. Ważne są też inne kwestie jak kultura organizacji, poziom wynagrodzeń, brak nadmiernego stresu. Na pewno jednak dodatki pomagają – świadczy o tym ranking i wyniki finansowe firm. (Wyślijcie to szefom – niech wykupią karnety!)