Rekruter każe mi się zdecydować w ciągu 24 godzin, co to znaczy?

po rozmowie3 Rekruter każe mi się zdecydować w ciągu 24 godzin, co to znaczy? Dostałeś informację od rekrutera, że firma jest zainteresowana Twoją kandydaturą, ale musisz się szybko zdecydować na przyjęcie oferty pracy? Co to może oznaczać?

Z reguły, kiedy otrzymujemy propozycję pracy, dostajemy również nieco czasu do namysłu – możliwość zastanowienia się nad przyjęciem oferty lub jej odrzuceniem. Zdarza się jednak, że osoba rekrutująca wymaga od nas tego, by decyzję podjąć szybko. W ciągu kilku godzin lub jednego dnia. Z jakich powodów firma może oczekiwać od nas tak szybkiego podjęcia decyzji? Powodów może być kilka. Między innymi:

  • Firmie zależy na tym, byśmy jak najszybciej podjęli pracę (a jeśli aktualnie jej nie mamy, to im szybciej podejmiemy decyzję, tym szybciej możemy zacząć. W niektórych przypadkach może być tak, że jeśli się nie zdecydujemy, to firma z nas zrezygnuje),
  • Firma ma innego kandydata, który jest równie interesujący jak ty. Nie może złożyć dwóch ofert pracy, ale nie chce, by drugi kandydat zrezygnował – chce zatem jak najszybciej wiedzieć czy przyjmujesz ofertę pracy, aby w razie czego, móc zaproponować stanowisko innej osobie.
  • Firma chce sprawdzić, jak bardzo jesteś zdeterminowany do tego, by w niej pracować. Jeśli się długo wahasz, oznaczać to może, że jesteś niepewny tego, czy chcesz zacząć w tej firmie pracę, a niepewnych pracowników większość firm unika.
  • Firma (agencja rekrutacyjna) chce jak najszybciej zamknąć proces rekrutacyjny. Agencje rekrutacyjne wynagradzane są w systemie success fee –czyli dostają pieniądze wtedy, kiedy znajdą kandydata. Agencja może wiedzieć, że klient rozważa kilka kandydatur i chcieć zamknąć proces jak najszybciej, zanim robi to inna agencja z innym kandydatem.