4 branże, które najwięcej rekrutują w okresie świątecznym

santa clauses leaving a gift distribution center with red sacksChcesz dorobić przed świętami? Nie masz aktualnie pracy? Według szacunków, aż 15.000 osób znajdzie w okresie przedświątecznym pracę – najczęściej tymczasową. Jakie branże rekrutują najmocniej?

Branża logistyczna

Grudzień to najbardziej gorący okres w branży transportowo – logistycznej. Przesyłki idą w setki tysięcy. Ktoś musi je dostarczyć. Pracę znaleźć można jako kurier lub dyspozytor. Liczy się każda para rąk i każdy samochód. Jeśli taka praca cię interesuje, to nie zwlekaj – gorący okres już trwa.

Branża hotelarska

Tutaj najbardziej gorący okres zacznie się tuż przed świętami i po nich. Coraz więcej Polaków decyduje się na spędzenie mniej tradycyjnych świąt – poza domem. Popularnością cieszą się tez prezenty, typu dzień w spa, który najczęściej realizowany jest pomiędzy świętami a sylwestrem. Dlatego w tej branży poszukiwane sa pokojówki, recepcjoniści oraz osoby potrafiące wykonywać zabiegi pielęgnacyjne. Te osoby zresztą, przed Sylwestrem na brak pracy nie narzekają. Co ciekawe, to jedyna branża, w której trend wzrostowy w zatrudnieniu trwa jeszcze około miesiąc po świętach.

Branża retail

Sklepy (zarówno tradycyjne jak i internetowe) czekają teraz prawdziwe żniwa. I choć z danych PIH wynika, że kupujemy nieco mniej niż w zeszłym roku, to i tak, sklepy czeka oblężenie – a to oznacza większą ilość sprzedawców, magazynierów i pracowników ochrony.

Branża usługowa

Zwłaszcza związana z organizacją imprez – np. dla firm, oraz z promocją i reklamą. Ktoś musi te wszystkie promocyjno – świąteczne ulotki zaprojektować i wydrukować, ktoś musi je rozdawać na ulicach. Ktoś musi stać na promocji w markecie, a ktoś musi przebrać się za Mikołaja. To praca bardzo dorywcza, ale lepiej płatna teraz, niż w pozostałych okresach roku.

Tagi: