Jak długo zostać w nowej pracy, jeśli okazało się, że źle trafiliśmy?

Zmieniłeś pracę. Miało być świetnie, a tymczasem okazało się, że warunki pracy znacznie odbiegają od tego, co ci przedstawiono. Ludzie okazali się być niemili, zadania nudne, a szef zachowuje się jak psychopata. Najchętniej zwolniłbyś się już dziś. Z drugiej strony, jeśli to zrobisz, to jak wyjaśnisz miesięczne zatrudnienie w CV? Ile czasu powinieneś zostać w nowej pracy, jeśli jej nie cierpisz?

Dawniej, osoby które często zmieniały pracę – tzw. skoczki – były gorzej traktowane na rynku pracy. Pracodawcy bali się zatrudniać takie osoby, uważając, że są nielojalne i nie angażują się w pracę. Dziś, nieco inaczej patrzy się na „skoczków” – to często osoby o bogatszym doświadczeniu zawodowym. Takie, które mają wizję swojej kariery i wiedzą czego chcą. Jeśli zatem męczysz się w swojej pracy i co rano cierpisz przez to, że musisz do niej wstawać, nie męcz się dłużej niż to konieczne. Nie warto jednak zwalniać się pochopnie. Zrób to z głową:

Czy muszę zostać w nowej pracy do końca okresu próbnego?

Takie pytanie często zadają sobie osoby, które nie są zadowolone z nowej pracy – nie, nie ma takiej konieczności. Umowę na okres próbny również możesz rozwiązać. Pamiętaj jednak, że obowiązuje cię okres wypowiedzenia.