Co robiłeś w sobotę? Czyli jak odkryć właściwe zainteresowania

Książką, film i podróże o najczęściej wpisywane przez kandydatów w CV zainteresowania. Nie ma w nich nic złego, pod warunkiem, że kandydat potrafi wymienić książkę którą ostatnio przeczytał, a ostatni film, jaki obejrzał nie jest z zamierzchłej przeszłości. Zainteresowania w CV nie są najważniejszym punktem, ale jeśli już decydujesz się je wpisywać, to zrób to tak, abyś – jeśli zostaniesz o nie zapytany – mógł o nich coś opowiedzieć.

Prawdziwe zainteresowania i pasje to rzeczy, które rzeczywiście realizujemy. Jeśli zatem w teorii czymś się interesujesz, ale nie miałeś czasu na to by przez ostatni miesiąc zrobić cokolwiek związanego z twoją pasją, to tak naprawdę to wcale nie jest Twoja pasja. Jak zatem wybrać prawdziwe zainteresowanie? To proste – zastanów się nad tym, co robiłeś przez ostatnie 4 soboty.

Sobota to wolny dzień, w którym nie tylko zajmujemy się domem i rodziną, ale również mamy chwilę czasu na to, by oddać się swoim zainteresowaniom. Zatem szybka analiza tego, jak spędzałeś czas przez ostatnie 4 soboty pozwoli odkryć to, co w miarę bezpiecznie można wpisać w CV. Przykładowo: