Ubezpieczenie grupowe w pracy – chcemy czy nie?

pracownik choroba Ubezpieczenie grupowe w pracy – chcemy czy nie? Niektóre firmy oferują swoim pracownikom dodatkowy benefit w postaci ubezpieczenia grupowego. Objęty takim ubezpieczeniem pracownik – w zależności od pakietu – otrzymuje dodatkowe świadczenia w razie choroby, pobytu w szpitalu, urodzenia dziecka czy śmierci w rodzinie. Czy tego typu pakiety są przez pracowników postrzegane jako korzystne?

Po co firmy inwestują w pakiety ubezpieczeń? Z badania przeprowadzonego wspólnie przez ICAN Institute i MetLife Amplico wynika, że po to, by budować lojalność pracowników (że tak się właśnie dzieje uważa 74% pracodawców). A jak na to patrzą pracownicy? Dla nich ważne jest przede wszystkim to, że warunki grupowych ubezpieczeń są korzystne, a zakres ubezpieczeń duży. Przeszkadza im jednak brak elastycznej oferty i niskie sumy ubezpieczeń.

Współczesne rodzaje grupowych ubezpieczeń – aby były atrakcyjne dla pracowników powinny obejmować możliwość indywidualnego wyboru oferty (ma to sens – nie każdy będzie w ciąży, nie każdy ma teściową za którą otrzyma wsparcie finansowe w razie śmierci).

A co dla was byłoby najważniejsze? I czy rzeczywiście według was ubezpieczenie grupowe buduje lojalność? Czy to że poprzedni pracodawca oferuje ubezpieczenie a nowy nie jest wystarczającym powodem, by nie zmieniać pracy?

źródło:hrstandard.pl

Dodaj komentarz

One Response to “Ubezpieczenie grupowe w pracy – chcemy czy nie?”

  1. emigrant says:

    Po co jest okienko do „komentowania” skoro CENZURA tego nie puszcza?