5 powodów dla których warto mieć aktualne CV w chmurze

resume1 5 powodów dla których warto mieć aktualne CV w chmurzeCzy masz zawsze przy sobie swoje aktualne CV? W dzisiejszych czasach to niezwykle łatwe – CV w formie elektronicznej możesz przechowywać w chmurze (umożliwiają Ci to dziesiątki aplikacji) i zawsze mieć do niego dostęp. Warto o to zadbać, bo może Ci się to nie raz przydać.

CV możesz przechowywać w chmurze na wiele sposobów – za pomocą takich aplikacji jak Dropbox, Adrive czy Evernote a nawet na zwykłych dokumentach Google. Zawsze możesz też takie CV na bieżąco edytować i zmieniać. Aplikacje i miejsca na dysku wirtualnym są bezpłatne, zatem nic cię to nie kosztuje. Co nam daje dostęp do naszego CV w każdym miejscu i o każdej porze?

1.Wysyłka z każdego miejsca

Niezależnie od tego gdzie jesteś – nawet na wakacjach czy u rodziny na świętach – możesz przesłać swoje CV w odpowiedzi na ofertę pracy czy propozycję współpracy. To nic, że nie masz przy sobie komputera – wystarczy Twój telefon by wysłać CV osobie, z którą właśnie przypadkowo zgadałeś się po koncercie lub przy barze.

2.Nie trzeba szukać

Rocznie marnujemy 1,5 dnia na szukanie dokumentów, które nam się gdzieś w czeluściach komputera zapodziały. Trzymając CV w chmurze mamy nie tylko zawsze do niego dostęp, ale również jedno miejsce, w którym wiemy, że znajduje się nasz życiorys. Jeśli jest potrzebny sięgamy po niego bez zbędnego szukania.

3.Szybka reakcja na okazję

CV dostępne pod ręką w każdej sytuacji pozwala nam na błyskawiczną reakcję. Wyobraźmy sobie następującą sytuację – idziecie do znajomych na urodziny. Tam poznajecie osobę, która opowiada o tym, że szuka osoby do firmy o waszych kompetencjach. Dwa kliknięcia i wasze CV ląduje na jego skrzynce mailowej. Na wszelki wypadek. W oczach takiej osoby jesteście dynamiczni i nowocześni – a to również się na dzisiejszym rynku pracy liczy.

4.Możliwość wysyłki CV nawet na ulicy

Inna sytuacja – idziemy ulicą i przeglądamy witryny sklepowe. A tu nagle oferta pracy dorywczej. Co tu zrobić? Zapisać adres i lecieć do domu, by wysłać CV? W większości przypadków zapomnimy o tym zaraz po przyjściu do domu i będziemy odkładać wysyłkę na później. A mając CV pod ręką, możemy je wysłać i zapomnieć o całej sprawie – aż do telefonu z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną.

5.Kopia zapasowa

Przechowywanie CV na wirtualnym dysku to również opcja na kopię zapasową dokumentu. Jeśli (oby was tonie spotkało) ktoś ukradnie nam komputer lub nasz dysk twardy ulegnie uszkodzeniu, to nie musimy robić CV od nowa – mamy jego dostępną, edytowalną wersję.

No to co – uploadujemy plik?

Dodaj komentarz

5 komentarzy to “5 powodów dla których warto mieć aktualne CV w chmurze”

 1. emigrant napisał(a):

  A czy wie Pani kto jest właścicielem chmury i na jakiej zasadzie może Pani „bezpłatnie” przechowywać swoje dane? Pewnie nie…
  Nic na świecie nie jest „bezpłatne”… korzystanie z „chmury” jest jak najbardziej „płatne” tylko zamiast waluty płaci się utratą swojej tożsamości i prywatności (nr telefonów, adresy email, adres prywatny, zdjecia, dane odnośnie hobby i pracy etc etc etc).

  Dane raz wrzucone do tzw „chmurzy” są przetwarzane przez wszystkich którzy zapłacą właścicielowi tejże chmury… do końca świata, nawet po ich fizycznym usunięciu z tzw „naszego konta” – to tak w skrócie.

  ps. Wysyłanie CV będąc u rodziny na świętach… dla takich chorych psychicznie osób polecam odwiedziny u lekarza specjalisty.

  • piotrek napisał(a):

   Taki już trend w Polce traktowania pracownika jak śmiecia. Nie choruj, miej darmowe nadgodziny, jak z winy pracodawcy, to odbijemy na pracowniku (ktoś musi oberwać i nie będzie to szef), a jak się uczy lub chce rozwijać, to mu jeszcze kłody pod nogi, a jak chce skorzystać z refundowanego szkolenia spoza firmy, to go zwolnić, by mu przepadło, szykanować, maltretować psychicznie, straszyć. Na koniec na jego miejsce przyjąć innego, który przyjdzie na gotowe wypracowane w pocie czoła i będzie zbierać laury za nie swoje.
   Potem masz w serwisie z pracą takie idiotyzmy, jak „CV w chmurze”, wysyłanie aplikacji w święta, uwiązanie do telefonu, całowanie pracodawcy w kiszkę stolcową i jeszcze idiotyczniejsze porady. Dobrze, że zaprzestano wciskania kitu o wolontariacie (czyt. praca za darmo bez perspektyw), ale nic straconego, są umowy śmieciowe.
   A bezrobocie? Przecież to biznes, ale nie dla bezrobotnego. Ostatnio przeglądałem oferty szkoleń w WUP. Większość z nich jest bardziej przydatna doradcy zawodowemu niż bezrobotnemu a i jakość szkoleń może budzić wątpliwości.

  • Krzysiek napisał(a):

   Drogi Emigrancie,
   miło mi powitać przedstawiciela teorii spiskowych.
   Ja korzystam z prywatnej chmury, którą utworzyłem na swoim prywatnym serwerze – koszt miesięczny to ok. 5-10zł. (nie licząc kosztu sprzętu, ale takowy można nabyć nawet za 100zł).

   Co do przesyłania CV będąc u rodziny na świętach, widzę, że nigdy nie byłeś bezrobotny, cieszę się razem z Tobą 🙂

   • emigrant napisał(a):

    Drogi Krzyśku… umieszczenie CV na SWOIM SERWERZE (czyli zwyczajny FTP) a umieszczenie tego samego CV w „chmurze” to są dwie różne bajki.
    Koszty sprzętu ? O jakim to „sprzęcie” piszesz ? ROTFL

    Co do świąt i „bezrobocia”… to może faktycznie nie byłem „bezrobotny” na tyle długo aby w desperacji wysyłać CV w święta (od mojego wyjazdu z PL aż tak się chyba nie wydłużyły…) – swoją drogą niezły ubaw musi mieć druga strona tj rekrutujący jak ogląda daty i godziny wysyłki takich CV od desperatów.

 2. Rafał napisał(a):

  W moim również to nie ma większego sensu. Są to raczej sporadyczne przypadki, które większości osób nie będą dotyczyć.