5 powodów dla których warto mieć aktualne CV w chmurze

Czy masz zawsze przy sobie swoje aktualne CV? W dzisiejszych czasach to niezwykle łatwe – CV w formie elektronicznej możesz przechowywać w chmurze (umożliwiają Ci to dziesiątki aplikacji) i zawsze mieć do niego dostęp. Warto o to zadbać, bo może Ci się to nie raz przydać.

CV możesz przechowywać w chmurze na wiele sposobów – za pomocą takich aplikacji jak Dropbox, Adrive czy Evernote a nawet na zwykłych dokumentach Google. Zawsze możesz też takie CV na bieżąco edytować i zmieniać. Aplikacje i miejsca na dysku wirtualnym są bezpłatne, zatem nic cię to nie kosztuje. Co nam daje dostęp do naszego CV w każdym miejscu i o każdej porze?

1.Wysyłka z każdego miejsca

Niezależnie od tego gdzie jesteś – nawet na wakacjach czy u rodziny na świętach – możesz przesłać swoje CV w odpowiedzi na ofertę pracy czy propozycję współpracy. To nic, że nie masz przy sobie komputera – wystarczy Twój telefon by wysłać CV osobie, z którą właśnie przypadkowo zgadałeś się po koncercie lub przy barze.

2.Nie trzeba szukać

Rocznie marnujemy 1,5 dnia na szukanie dokumentów, które nam się gdzieś w czeluściach komputera zapodziały. Trzymając CV w chmurze mamy nie tylko zawsze do niego dostęp, ale również jedno miejsce, w którym wiemy, że znajduje się nasz życiorys. Jeśli jest potrzebny sięgamy po niego bez zbędnego szukania.

3.Szybka reakcja na okazję

CV dostępne pod ręką w każdej sytuacji pozwala nam na błyskawiczną reakcję. Wyobraźmy sobie następującą sytuację – idziecie do znajomych na urodziny. Tam poznajecie osobę, która opowiada o tym, że szuka osoby do firmy o waszych kompetencjach. Dwa kliknięcia i wasze CV ląduje na jego skrzynce mailowej. Na wszelki wypadek. W oczach takiej osoby jesteście dynamiczni i nowocześni – a to również się na dzisiejszym rynku pracy liczy.

4.Możliwość wysyłki CV nawet na ulicy

Inna sytuacja – idziemy ulicą i przeglądamy witryny sklepowe. A tu nagle oferta pracy dorywczej. Co tu zrobić? Zapisać adres i lecieć do domu, by wysłać CV? W większości przypadków zapomnimy o tym zaraz po przyjściu do domu i będziemy odkładać wysyłkę na później. A mając CV pod ręką, możemy je wysłać i zapomnieć o całej sprawie – aż do telefonu z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną.

5.Kopia zapasowa

Przechowywanie CV na wirtualnym dysku to również opcja na kopię zapasową dokumentu. Jeśli (oby was tonie spotkało) ktoś ukradnie nam komputer lub nasz dysk twardy ulegnie uszkodzeniu, to nie musimy robić CV od nowa – mamy jego dostępną, edytowalną wersję.

No to co – uploadujemy plik?