Co w social media pomaga w znalezieniu pracy?

social media3 Co w social media pomaga w znalezieniu pracy?Zdjęcie z piwem czy narzekanie na swojego pracodawcę, jeśli zostanie opublikowane na naszym udostępnionym publicznie profilu w mediach społecznościowych (np. na Facebook), może spowodować, że stracisz cenne punkty na rekrutacji. A co może ci pomóc?

Specjaliści z serwisu CareerBuilder zapytali osoby zajmujące się rekrutacją o to, jakie elementy profili społecznościowych mogą pomóc kandydatom, jeśli rekruter natknie się na nie w internecie. Oto odpowiedzi :

 • profesjonalne zdjęcie (57%)
 • „przeczucie”, że kandydat ma sympatyczną osobowość – czyli np. nie narzeka na wszystko (50%)
 • szerokie zainteresowania kandydata, szerokie horyzonty myślowe (50%)
 • informacje w serwisach społecznościowych na temat doświadczenia kandydata zgadzają się z tymi z CV (49%)
 • kreatywność (46%)
 • dobre umiejętności komunikacji (43%) – czyli np., brak błędów i literówek, precyzyjne komunikaty w postach
 • publikowanie przez inne osoby pozytywnych opinii o kandydacie (38%)

Powyższe informacje warto wykorzystać – pracodawcy coraz częściej nas „googlują”- zatem jeśli w ten sposób również możemy zrobić dobre wrażenie, to dlaczego tego nie wykorzystać?

Dodaj komentarz

One Response to “Co w social media pomaga w znalezieniu pracy?”

 1. emigrant says:

  Trzeba być niespełna rozumu aby publikować w internecie swoje zdjęcia, informować co i gdzie się robiło… z kim spało i tak dalej i tak dalej….

  Dlatego nie dziwcie sie ze pracodawcy ogladaja takie “profile” i odrzuca w rekrutacji osoby o zbyt “wylewnym” informowaniu świata o swoim życiu. Jeżeli kandydat nie panuje co umieszcza odnosnie swojej osoby to tym bardziej nie jest pewny co wyniesie z firmy i upubliczni działając na szkodę firmy.

  Nikt poważny kogo znam (np mój szef, moi przełożeni itp) nie posiadają konta na szajsbooku i tego typu podobnych serwisach… jak myślicie dlaczego?