Budujesz wizerunek w mikroblogu? Zadbaj o pozytywne wpisy

W dzisiejszych czasach coraz mocniej trzeba dbać o własny wizerunek w Internecie. Pracodawcy, kontrahenci a nawet potencjalni partnerzy sprawdzają to, co publikujemy w Internecie. Coraz więcej osób buduje świadomie swoją obecność w Internecie, by pozycjonować się jako eksperci i specjaliści. O czym warto pamiętać jeśli prowadzisz mikroblog?

Badacze z Georgia Institute of Technology pod kierunkiem prof. C.J. Hutty przyglądali się przez 15 miesięcy profilom Twittujących osób które nie są celebrytami. Na podstawie analizy zawartości treściowej wpisów określili zasady jakie musi spełnić mikroblog (a w zasadzie wpisy na nim), by być przez innych Twittujących odbierany jako taki, który warto śledzić. Jakie to zasady?

  1. Wpisy mają być pozytywne – okazuje się, że nie lubimy osób, którzy na swoich blogach narzekają i ich wpisy są negatywne;
  2. Wpisy mają być konkretne i jasno sformułowane – niejasne posty, w których nie wiadomo o co chodzi są uznawane za mało interesujące i spada liczba odwiedzin mikrobloga;
  3. Wpisy mają dzielić się z użytkownikami ważnymi informacjami – opisy samopoczucia czy linkowanie głupot pozostali internauci uznają za mało użyteczne i takich osób nie obserwują.

Po co być popularnym na Twitterze? Otóż jest to jeden ze sposobów na budowanie wizerunku – im bardziej popularne nasze posty i więcej osób śledzi nasze wpisy, tym większe mamy grono odbiorców, stajemy się bardziej popularni i rośnie nasza „eksperckość” w oczach innych.

Zatem – jeśli prowadzisz mikroblog na Blipie lub Twitterze nie zapomnij o tych zasadach!